Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Podle Altnera porušuje ČSSD zákony i ústavu. Žádá pozastavení činnosti strany

Česko

  19:15
PRAHA - Kvůli sporu o Lidový dům podal bývalý advokát Zdeněk Altner vládě podnět k pozastavení činnosti ČSSD. Chce, aby se návrh dostal k Nejvyššímu soudu, který by mohl omezit činnost sociálních demokratů.

Zdeněk Altner na snámku z roklu 2010. foto: ČTK

Podle informací zpravodajského webu iDNES.cz Altner podnět adresoval Zemanovi a sněmovně.

Na konci března přiznal Městský soud v Praze Zdeňku Altnerovi 337 milionů korun, které mu má ČSSD dlužit za to, že stranu zastupoval ve sporu o Lidový dům. Sociální demokraté odmítli částku zaplatit a podali odvolání k Nejvyššímu soudu. Ten splácení dluhu odložil.

Kauza Altner: 337 milionů? To je moc. ČSSD si nemůže vzít celý úvěr od Fio banky

Altner v návrhu pozastavení činnosti ČSSD argumentuje tím, že strana nesplácením dluhu porušuje zákon i ústavu. Nejvážnějším prohřeškem je nerespektování pravomocného rozsudku, z čehož je podle advokáta „nutno vyvodit patřičné důsledky“.

„ČSSD neplní na základě pravomocného rozsudku, přitom každý občan i subjekt plnit musí. Nerespektuje (ČSSD) právní předpisy, které sama navrhuje a schvaluje. Jsem přesvědčený, že politická strana narozdíl od občanů má jiný status. Politická strana má jít příkladem a nesmí porušovat právní předpisy,“ uvedl pro iDNES.cz syn Zdeňka Altnera Patrik.

Současně podle Zdeňka Altnera ale návrh nejspíš úspěšný nebude. Má podle něj ale jít především o „pokus o to, aby vládnoucí strana začala respektovat zákony“.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!