Zdeněk Mácal: Končím v České filharmonii

Šéfdirigent České filharmonie Zdeněk Mácal v sobotu nečekaně oznámil členům orchestru, že končí. PRAHA Po zkoušce na vystoupení v rakouském Grafeneggu oznámil dirigent Zdeněk Mácal hráčům, že jde o jejich poslední společný koncert. Podle členů orchestru jej rozlítil nepříznivý ohlas tisku na pražské vystoupení České filharmonie.

To po rozhovoru s Mácalem potvrdil i ředitel České filharmonie Václav Riedlbauch. Podle něj nejde o kompetenční spor šéfdirigenta s vedením orchestru, jak uváděly některé zdroje. „On, člověk velmi emotivní, prostě zareagoval tak, jak zareagoval, na poslední kritiku, která vyšla v pátek,“ prohlásil. Mácal se prý už po několik měsíců cítí být ukřivděn stupňovanými útoky na svou osobu.

Mácal ale bude dál spolupracovat s orchestrem jako dirigent, uvedl ředitel. „On si teď trošku uvolní ruce, ale nadále se v Praze vyskytovat bude, bude pracovat s orchestrem při nahrávacích projektech, na turné v zahraničí, a publikum, které ho má rádo, ho určitě uvidí,“ řekl Riedlbauch České televizi.

Jednasedmdesátiletý Mácal stojí v čele České filharmonie od roku 2003. Jenom do konce roku má Mácal s filharmonií nastudovat a uvést v Praze pět programů, rozjednaná jsou také natáčení pro zahraniční firmy.

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.