Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Zdrceného Nedvěda litoval i Čech

PRAHA Nejprve se bolestivě zranil, pak desítky minut trpěl na tribuně a nakonec musel překousnout neúspěch, který už zřejmě nikdy nebude moci napravit.

Český fotbalista Pavel Nedvěd ironií osudu ani druhý den po vyřazení z Ligy mistrů na smutný okamžik nezapomene. Remízu 2:2 s Chelsea, která ukončila jeho sen o triumfu v prestižní soutěži, mu dál připomíná jeho zranění.

Nedvěd se v úterý poprvé skácel k zemi už po dvou minutách, kdy dostal ránu do hlavy, ale osudným se mu stal až souboj s Nicolasem Anelkou o pár minut později. Rána loktem do žeber ho definitivně poslala ze hřiště.

První vyšetření v nemocnici neprokázalo vážnější zranění, přesto se Nedvěd stále nemůže zapojit do tréninku. Délku případné pauzy naznačí až další vyšetření. Poslední šance vyhrát LM Šestatřicetiletý záložník v úterý prožil krutý večer. Už před dvěma týdny přiznal, že po sezoně určitě ukončí kariéru, a proto měl poslední šanci Ligu mistrů vyhrát, což se mu nikdy nepodařilo.

„Pavlův odchod byl jedním z klíčových momentů zápasu,“ řekl i kouč turínského klubu Claudio Ranieri.

Nedvěd nemohl spoluhráčům pomoci stejně jako v semifinále Eura 2004 proti Řecku. „Hned jsem si na to vzpomněl. Je mi ho moc líto. Pokud to byl skutečně jeho poslední zápas v Lize mistrů, tak si takové smutné loučení nezasloužil,“ litoval na svých internetových stránkách krajana i gólman Chelsea Petr Čech.

Na rozdíl od Nedvěda jeho sen o vítězství v Lize mistrů žije dál.