Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ZE ZÁKULISÍ

Česko

Nizozemský režisér Paul Verhoeven, který se proslavil filmy jako Základní instinkt či Robocop, chystá vydání nové životopisné knihy o Ježíšovi. Biografie s prostým názvem Jezus van Nazareth (Ježíš Nazaretský), kterou filmař připravoval několik let, se má v knihkupectvích objevit na podzim. Čtenáři se prý mohou těšit na některá „skandální odhalení“. Verhoeven ve skupině s dalšími nadšenci pátral po „skutečných faktech“ (sic!) týkajících se života Ježíše jako historické postavy. Verhoevenova mluvčí Marianna Sterková prozradila, že nová biografie se proto bude lišit od tradičních verzí, s nimiž pracuje křesťanská věrouka.

Realistický Ježíšův portrét, jak zní podtitul knihy, podle ní například odhalí, že Ježíšovým otcem byl římský voják, který Marii znásilnil během židovského povstání proti římské nadvládě. Verhoeven údajně také přichází s tvrzením, že tím, kdo Ježíše zradil, nebyl Jidáš Iškariotský.

Odvolat oslavu svých středečních 80. narozenin musela kvůli zlomené ruce americká filmová ikona Shirley Templeová-Blacková. Kdysi roztomilá dětská filmová hvězda bloudila po svém domě v kalifornském Woodside potmě, zakopla a nešťastně upadla. Její zranění jí znemožnilo přijímat návštěvy přátel a rodiny, takže musela upustit od okázalé oslavy kulatin.

Také česká legenda předválečného a válečného filmu Zita Kabátová oslaví své kulatiny v nemocnici - téměř dva a půl roku je po zlomenině krčku v LDN v pražském Motole. Zato na ni ale vzpomínala v Divadle U Valšů stovka lidí, kteří přivítali na svět knihu Bez servítků, třetí v pořadí, kterou herečka, jež v neděli oslaví už 95. narozeniny, napsala s publicistkou Marií Formáčkovou.

Zitu Kabátovou viděli diváci na plátně poprvé v roce 1936 v melodramatu Světlo jeho očí. Už následující rok natočila pět filmů, a v roce 1939 dokonce deset. Za okupace se objevila ve dvou německých filmech a po únorovém převratu v roce 1948 se jí nedařilo dobře. Po válce hrála ve vesnickém divadle a byla i šéfkou několika pražských kin. A tak jako ředitelka bia Illusion mohla sledoval snímky, v nichž jako mladá hrála.

Americký zpěvák a kytarista Lou Reed se oženil se svou dlouholetou přítelkyní, hudebnicí Laurie Andersonovou. O sňatku, který se odehrál v utajení před médii počátkem dubna v Coloradu, informoval deník New York Post. Šestašedesátiletý Reed, zakladatel legendární kapely Velvet Underground, a šedesátiletá hudební experimentátorka Andersonová jsou partnery od roku 1995. Malou svatbu uspořádali 12. dubna, teprve o týden později se konala svatební oslava pro newyorské přátele.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat