Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ZE ZÁKULISÍ

Česko

Máte začínající kapelu s velkou budoucností, chcete natočit klip, ale nikdo vám nepůjčí peníze? Vezměte do party pár desítek bezpečnostních kamer v ulicích a nechte se jimi natočit tak, že by se za klip nemusel stydět ani Lars von Trier. Mladá britská skupina Get Out Clause si nemohla dovolit najmout profesionální filmový tým, proto svůj singl předvedla před 80 kamerami po celém Manchesteru. Pak si nahrávky vyžádala od majitelů kamer a klip sestříhala. Zatímco malí obchodníci byli ochotní spolupracovat, velké řetězce se bránily. Asi aby zakryly, že některé kamery byly atrapy.

Do podobné finanční tísně se zřejmě už nikdy nedostane hrdinka filmů Amélie z Montmartru či Šifra mistra Leonarda Audrey Tautouová. Převzala totiž po Nicole Kidmanové pomyslné vonné žezlo a stala se novou tváří parfému Chanel No.5. Bude-li mít podobný honorář jako její australská předchůdkyně, přinese jí parfém, o němž kdysi Marilyn Monroeová prohlásila, že spává jen v několika jeho kapkách, sladkých 190 milionů korun.

Je natáčení nejnovějšího filmu líčícího dobrodružství Jamese Bonda prokleté? Možná. Každopádně se štábu poslední dobou dějí věci, nad kterými by stálo za to se zamyslet. Události jako vystřižené z černé kroniky se začaly vynořovat, poté co devětadvacetiletý člen natáčecího štábu sjel i s nablýskaným Aston Martinem přímo do italského Gardského jezera. Místo koupele měl slavný automobil připravit na natáčení. O necelý týden později utrpěl čtyřicetiletý kaskadér vážná zranění hlavy, když rovněž v Itálii natáčel jednu z filmových honiček.

A aby toho nebylo dost, jednoho z techniků pobodala minulý víkend v jednom rakouském baru žena tak, že zůstal ležet na ulici v tratolišti krve. Vše přitom začalo zcela nenápadně - z nevinného flirtu a pozvání do bytu se vyklubala scéna jako vystřižená z Hitchcocka. Hlavní role: ostrý nůž, vedlejší obsazení: útočící Rakušanka a bránící se filmař.

Kde v tu chvíli byl Bond alias Daniel Craig?

Na nebezpečná individua si musí dávat pozor i americká herečka Uma Thurmanová. Zvláště poté co jí přišel lístek s kresbou otevřeného hrobu, náhrobního kamene a muže stojícího na ostří žiletky. Dopis poslal její fanoušek Jack Jordan, který se během natáčení filmu Moje superbejvalka snažil dostat do jejího obytného karavanu. Jindy se zase zamíchal mezi komparzisty. Na svou obhajobu uvedl, že mu hollywoodská hvězda ve filmu Kill Bill zlomila srdce. „Zachvátilo mě tolik citu a lásky, kolik jsem v životě necítil. Cítím, že jsme předurčeni k tomu, abychom se setkali,“ uvedl na svou obhajobu.

Láska je ošemetná věc, která může vzplanout nejen mezi opačným pohlavím, ale i mezi fotbalovou jedenáctkou. Argentinský fotbalista Carlos Tévez složil jako dík pro spoluhráče z Manchester United milostnou píseň My Love Affair. Ze srdeční záležitosti si vzali příklad i dva soupeři z fotbalového klubu Chelsea, kteří se rozhodli, že vytvoří raperskou dvojku.

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat