Vlaky u Mnichovic už jezdí, most s uvolněnými kameny není vážněji poškozený

Autor: ,
  20:24aktualizováno  9. prosince 11:18
Vlaky u Mnichovic u Prahy jezdí na trati Praha - Benešov po obou kolejích, sníženou rychlostí na jedné z nich. Odborníci nezjistili vážné poškození tamějšího mostu. V pondělí vypadlo z mostu asi pět kamenů. Jeho oprava skončí v neděli, upřesnil v úterý mluvčí Správy železnic Martin Kavka.
Fotogalerie2

ilustrační snímek | foto: Trans Hospital Plus/ X

V pondělí večer byl provoz na trati zhruba na hodinu zastavený, poté začaly vlaky jezdit po jedné koleji. Dnes vlaky jezdí po obou kolejích. „Oprava by měla být bez zastavení provozu,“ uvedl Kavka.

„Stavební firma zahájila opravné práce. Preventivně odstranila další kameny a oprava bude preventivně ve větší míře než bylo poškození,“ doplnil Kavka.

Most prohlédl statik, mostař i další odborníci, podle Kavky nezjistili žádné nebezpečné vady stavby.

Na železniční trati v Mnichovicích mezi Prahou a Benešovem zastavilo provoz v úseku Strančice-Senohraby podezření na poškození mostní konstrukce. (8. prosince 2025)

Vstoupit do diskuse
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.