Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výběr zpráv podle editora: Zemanova analýza islámu, Mynář není naivní a Vánoční útrapy

Migrace

  20:30aktualizováno  20:39
I v novém roce se daří prezidentskému úřadu přitahovat mediální pozornost. Stačí k tomu, aby Miloš Zeman někde promluvil.

Prezident Miloš Zeman (vlevo) a jeho kancléř Vratislav Mynář. foto:  Petr Topič, MAFRA

Tentokrát šlo o trochu bilanční a trochu prognostický rozhovor pro ČRo Plus. V kostce zaznělo toto: migraci organizuje Muslimské bratrstvo, 80 procent migrantů jsou muži v nejlepších letech, Sobotkova vláda připravila svou neschopností stát o 35 miliard z eurofondů, Vitásková má mou důvěru a Peroutkův text Hitler je gentleman samozřejmě existuje, a proto ho dál hledáme.

Mynář neočekává, že by uspěl s rozkladem a prověrku získal

Aby v tom hlava státu nebyla sama, zahrál před čtenáři další hradní evergreen kancléř bez prověrky Vratislav Mynář. Nepředpokládá - celkem logicky -, že NBÚ vyhoví jeho rozkladu zamítnuté prověrky. Jako taneček na prodloužení kancléřské agónie to však stačí, jak víme z minula. Mynář navíc může být v klidu, Zeman už dříve vzkázal: Vráťa bude mít dveře na Hrad vždy otevřené. Hradní parta zkrátka drží pospolu.

Hluk, reklamace a zbraně

Ani v pondělí nechyběla na serveru Lidovky.cz vlastní agenda, v níž jsme mimo jiné popsali úspěšný boj lidí proti hluku u Pražského okruhu. Podobně „dobrá zpráva“ zazněla i v byznysové rubrice, kde jsme upozornili na podstatně větší šanci zákazníků na obranu před prodejci, kteří ignorují reklamace.

Do třetice vypíchnu ještě text o zbraních, které podle aktivistů míří z Česka do takzvaných nedemokratických zemí. Amnesty International navíc upozorňuje, že dohled nad zbraněmi v diktátorských režimech je mizivá, a tak je nasnadě jejich putování dál - třeba do rukou Islámského státu.

Smrt Putinova generála

Vždy, když zemře někdo z okolí Vladimira Vladimiroviče Putina, objeví se řada spekulací jak a proč. Je jasné, že vyplavou i po smrti šéfa vojenské rozvědky GRU Igora Serguna, jednoho z Putinových mocných mužů.

Tajemství navíc přiživil samotný Kreml, když odmítl komentovat příčinu úmrtí. Je jasné, že fanoušci spikleneckých teorií už začali sepisvat scénáře. Zatím z oficiálního nekrologu jen víme, že odešel náhle. Segunovi bylo devětapadesát let.

Poslední rozloučení

Smutek zakalil zahájení zimní fotbalové přípravy. Poslední sbohem dali v Ostravě blízcí, fanoušci i spoluhráči fotbalovému brankáři a trenérovi Pavlu Srníčkovi. Bývalý reprezentant zemřel na následky srdeční příhody, která ho potkala při výklusu ještě před Vánocemi.

Televizní Vánoce

Na útrapy před vánoční obrazovkou se zaměřila Jana Machalická. „Jen ten největší pošetilec ignorující celoroční stav tohoto média by od něj čekal něco výjimečného. Zvlášť nesmyslné se pak jeví naříkání nad sterilním výprodejem, jenž se nazývá silvestrovská zábava a probíhá na všech bojových frontách – veřejnoprávních i komerčních. Ten, kdo se v posledním dni v roce spoléhá na to, že jej bude bavit televize, je zjevně osobou psychicky labilní, která žije ve vybájeném světě.“ Celý postřeh Jany Machalické najdete ZDE.

OBRAZEM: Politika na ulici: umlčený Havel, smějící se Kim i honba za Supermanem

Před Vánoci jsme si připomněli čtvrté výročí úmrtí prvního polistopadového...
Člověk proti přírodě. Mezinárodní klimatickou konferenci v Paříži vítaly na...
Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat