Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Zemana vyzpovídá v Českém rozhlasu Luboš Xaver Veselý. Nejde o pravidelný pořad, zdůrazňuje mluvčí

Prezident Miloš Zeman. foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Aktualizováno
Praha - Po ukončení pořadu Týden s prezidentem vystoupí Miloš Zeman v Českém rozhlasu (ČRo). Rozhovor s ním povede moderátor Luboš Xaver Veselý. Zeman již v minulosti s ČRo spolupracoval, v letech 2013 a 2014 vystupoval na Radiožurnálu v pořadu Hovory z Lán.
  14:04aktualizováno  15:33

S novým pořadem na veřejnoprávním ČRo Zeman rozšíří své mediální aktivity v rámci českých rádií, informoval server Lupa.cz. „Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral mi teď navrhl další mediální výstupy s Lubošem Xaverem Veselým, kterého mám rád a těším se na to,“ uvedl Zeman pro Frekvenci 1 při pravidelné čtvrtletní relaci Prezidentský Pressklub.

Český rozhlas podle ředitele komunikace Jiřího Hošny neplánuje pořad jako pravidelný, ale stejně jako doposud bude pokračovat v dosavadní praxi odvysílání příležitostných rozhovorů s hlavou státu na aktuální témata.

„Český rozhlas jako médium veřejné služby usiluje o to, aby plnil dobře svou roli ve společnosti, úkoly stanovené zákonem o ČRo a Kodexem ČRo a aby nabízel ve svém vysílání názorovou pestrost a vyváženost. Stojíme tedy samozřejmě i o to, abychom mohli veřejnosti prezentovat osobnost hlavy státu,“ uvedl ve vyjádření mluvčí. „Generální ředitel prezidentovi republiky tlumočil pozvání moderátora Lubomíra Xavera Veselého do jím vedeného pořadu Xaver a host, na které pan prezident kladně reagoval. Rozhovor, který bude veden v duchu lifestylového formátu daného pořadu, je naplánován na únor a bude vysílán na regionálních stanicích ČRo,“ doplnil.

V minulosti Zeman na ČRo vystupoval v Hovorech z Lán. Největší pozornost veřejnosti v nich opoutal, když během jednoho z rozhovorů použil vulgarismy -  například v souvislosti s ruskou kapelou Pussy Riot. Svá slova pak omlouval citací textů jejich písní.

Miloš Zeman v minulém týdnu ukončil spolupráci s TV Barrandov, na které spolu s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem ve čtvrtek promlouval v pořadu Týden s prezidentem. Odmítl, že by se se Soukupem rozhádal, jak se spekulovalo. Rozhovory však podle něj již nebyly perspektivní. „Témata se vícenásobně opakovala, takže už to nemělo šťávu a náboj jako v minulosti,“ uvedl Zeman pro Frekvenci 1.