Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman chce čtyři televizní duely, Drahoš dál trvá na dvou

Česko

  19:41
Prezidentští kandidáti se zatím nedohodli, v kolika televizních duelech se před druhým kolem voleb utkají. Prezident Miloš Zeman přijal nabídku televizí Nova, Barrandov, Prima i České televize, uvedl na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Jiří Drahoš ale chce jen dvě televizní debaty, tedy počet, o kterém mluvil Zeman v sobotu. Zopakoval, že pro jeden z duelů navrhl Českou televizi, výběr druhé televize nechá na Zemanovi.

Miloš Zeman na konferenci k volbám. foto:  Dan Materna, MAFRA

Zeman duely v prvním kole odmítal. Po skončení prvního kola prezidentských voleb jej proto vyzval Jiří Drahoš  k oetvřené debatě. Zeman reagoval pozitivně a zprvu nevyloučil možnost, že se jedna z nich uskuteční na Primě, jeho protikandidát má naopak zájem o veřejnoprávní médium. Podle Ovčáčka má být kampaň o názorech a přesně tak chce Zeman a jeho tým postupovat.

15.ledna 2018 v 12:43, příspěvek archivován: 15.ledna 2018 v 20:29

Zítra oznámím podrobnosti týkající se účasti pana prezidenta v TV duelech. Kampaň má být o názorech! A přesně tak budeme postupovat.

Drahoš ale v pondělí večer uvedl, že dál počítá pouze se dvěma televizními debatami. „Již jsem navrhl jako jedno z míst debaty Českou televizi. Je to médium veřejné služby, které patří všem občanům ČR a jeho nestrannost je kontrolovaná nezávislou institucí. Ve druhém případě je na rozhodnutí mého protikandidáta, které z médií bude preferovat,“ uvedl.

Ještě v prosinci Zemanův mluvčí prezidentovu účast v debatách mezi oběma koly voleb vylučoval. Českému rozhlasu řekl, že prezident v březnu 2017 oznámil, že do debat nepůjde před prvním ani druhým kolem.

Po skončení prvního kola voleb Zemanovi vyjádřil podporu Petr Hannig, zatímco pro Drahoše se vyslovilo pět neúspěšných kandidátů. Jiří Hynek, který ve volbách dostal necelá dvě procenta hlasů a řekl, že se o svém kandidátovi rozhodne právě na základě televizního duelu.

15.ledna 2018 v 19:24, příspěvek archivován: 15.ledna 2018 v 20:29

Pan prezident přijal nabídku těchto televizních stanic účastnit se duelů s Jiřím Drahošem: NOVA, BARRANDOV, PRIMA a ČT.

Druhé kolo voleb se bude konat 26. a 27. ledna. Zeman a Drahoš by se před ním v debatě mohli přímo střetnout vůbec poprvé. Kvůli Zemanovu postoji dosud diskutovalo jen osm ostatních kandidátů, kteří ho vyzvali v prvním kole. Zeman svou neúčast v diskusích zdůvodňoval tím, že voliči jeho názory a postoje znají z pěti let ve funkci. 

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Mohlo by vás zajímat