Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman je protivník, se kterým stojí za to se střetnout, řekl Schwarzenberg

Česko

  16:18
PRAHA - S neskrývanou radostí předstoupil před kamery šéf TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Po dramatickém začátku, kdy byly volební výsledky hodně vyrovnané, nakonec postoupil do druhého kola prezidentské volby.

Karel Schwarzenberg se raduje z volebního úspěchu. foto: MAFRA - Michal Růžička

"Rád bych poděkoval svým voličům. Netušil jsem, že v takovém počtu vyjdou a půjdou k volbám," pronesl úvodem.

Poté řekl, že si uvědomuje, jakou teď má zodpovědnost. "Za 14 dní se rozhodne o příštím směřování České republiky. Miloš Zeman je zajisté velký politický profesionál, bývalý premiér, tedy opravdu protivník, se kterým stojí za to se střetnout," řekl o svém protivníkovi. 

Začala se zpívat hymna

"Nicméně jsem přesvědčen, že on reprezentuje minulost. Minulost posledních deseti, patnácti let," naznačil, s jakým trumfem chce jít do druhého kola voleb.

K TÉMATU:

Sklidil ohromný potlesk, načež lidé z jeho štábu začali spontánně zpívat hymnu. To nejprve Schwarzenberga trochu zaskočilo. Poté se ale ke zpěvu přidal, přestože pěvecký talent zrovna nemá.

Když hymna dozněla, rázným tónem prohlásil. "Udělám vše proto, abychom byli zase spořádaná země. Abychom byli úspěšná země. Abychom byli opravdu srdce Evropy, což odpovídá i naší zeměpisné poloze."

Vše o prezidentské volbě

Jak dopadly volby?

Co řekli vítězové

Reakce poražených

Momenty voleb

Volbu prezidenta jsme sledovali online. Reportáž najdete ZDE.

Ve fotografiích

Miloš Zeman s dcerou ve volební štábu.

Pokud si chcete prohlédnout fotogalerii, klikněte na obrázek.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat