4. dubna 2017 11:46, aktualizováno  12:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman jmenoval Jiřího Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Miloš Zeman jmenoval Jiřího Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman jmenoval Jiřího Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě jmenoval Jiřího Havlíčka (ČSSD) novým ministrem průmyslu a obchodu. Při jmenování nového ministra vyzval, aby nenechal vyhasnout tradici českého průmyslu. Havlíček nahradil v úřadu Jana Mládka (ČSSD), který byl odvolán na konci února kvůli problémům se zákonem o elektronických komunikacích.

Řízením ministerstva byl poté dočasně pověřen premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zeman prohlásil, že v minulosti ekonomové doporučovali zaměřit ekonomiku na služby místo průmyslu, což vedlo k zániku řady firem, mimo jiné kopřivnické Tatry nebo kladenské Poldi. Podle prezidenta je ale velký podíl průmyslu na hospodářství pro Česko výhoda a průmyslové podniky celou zemi živí.

„Na základě této historické zkušenosti vám přeji, abyste jako nový ministr průmyslu pokračoval v doslova staleté tradici českého průmyslu,“ řekl Zeman. „Přeji vám, abyste rozvíjel toto nahromaděné bohatství a nenechal ho vyhasnout kvůli nějakým hloupým ekonomickým experimentům,“ dodal.

Havlíček už dříve uvedl, že ve zbývajícím půl roce do voleb by se chtěl zaměřit na schválení zákona o elektronických komunikacích, zákona o urychlení výstavby vysokorychlostního internetu a novely zákona o České obchodní inspekci. Bude se muset zabývat i situací v těžební společnosti OKD nebo problémem s rozestavěnou tureckou elektrárnou Yunus Emre.

Havlíček dosud působil na ministerstvu průmyslu jako náměstek a vztahoval se na něj služební zákon. Výkon služby státního zaměstnance mu bude ve chvíli vstupu do vlády pozastaven, po skončení ministerského angažmá by se mohl vrátit na původní místo.

ČTK
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz