Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 11 °C polojasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Nový 22.4.2021 1:08

Pokud máte někdo nějaké obchody s Ruskem, Běloruskem, nebo jinými státy blízko Ruska, tak jim zamávejte začněte si hledat novou práci.

O. Kovačič 22.4.2021 1:32

Od Rusů už zazněl názor, že by se měl z ČR omezit, či dokonce úplně přerušit dovoz piva, aniž by jim došlo, že většina se ho vaří pod licencí v samotném Rusku. Podobně je to i s dalšími podniky. Kdybychom však i opomenuli tuto drobnost, tak zahraniční obchod s Ruskem má vcelku vyrovnanou bilanci a v tomto směru se různými restrikcemi dovozu, či vývozu navzájem nedokážeme nijak významně poškodit.

P. Novák 22.4.2021 3:36

Asi si neuvědomujete, že hledání nových dodavatelů a odbytišť zahýbe ekonomikami na obou stranách a jde o zbytečný náklad a zbytečně vynaložené úsilí.

Přirovnal bych to k tomu když se rozpadl východní blok, tak se rozpadly ekonomické vazby a spousta podniků na to doplatila. Teď jsou samozřejmě vzájemné vazby mnohem menší

P. Skřivan 22.4.2021 4:27

No právě pane Nováku: no právě. Rusové po rozpadu na vše aplikovali tržní ceny, někdy i vyšší, takže výsledkem je, že jim nic nedlužíme a že na nás moc nemají. Takže je čas se před nimi přestat chovat poníženě.

Problém je, že nový ministr vypadá poníženě i když se snaží mluvit normálně. :-)))

P. Novák 22.4.2021 6:33

Spíš mi přijde, že se vůči Rusům chováme s velkým komplexem méněcennosti. To si myslím právě kvůli nutkání některých Rusko provokovat a dělat na ně ramena akcemi typu boření sochy Koněva, snižovat zásluhy Rudé Armády na osvobození Prahy, pojmenovat náměstí před ruskou ambasádou jménem člověka, který pod cenou rozprodal ruské firmy do zahraničí.

Chováme se jak štěkající ratlík s velkým psem za zády. Uvidíme jak se medvěd zachová.

Velká část Rusů přitom ČR vnímala donedávna pozitivně, jako své přátele a vzor. Některým toto evidentně vadí.

O. Kovačič 22.4.2021 6:05

Je v lidské povaze (a to se promítá i do společnosti), že za účelem dosažení spravedlnosti (nebo trestání nespravedlnosti) jsme ochotni k obětem. Je na Rusku, jak k tomu přistoupí.

P. Novák 22.4.2021 6:22

Je evidentní, že někteří jedinci jsou ochotni k obětem i za účelem dosažení nespravedlnosti.

Dejme na stůl důkazy, udělejme soud a pokud bude vina zjevná, pak bude Rusko odsouzeno a občané ČR budou svolnější k obětem kvůli spravedlnosti.

Zatím došlo k mediální dehonestaci Ruska bez předložení důkazů, což se jeví jako účelové pro diskriminaci Atomstrojexportu v tendru na výstavbu nového zdroje JE Dukovany. A jeví se to jako podpora pro dříve oznámenou vyhošťovací kampaň USA nebo jako kontr mediální akce po oznámení zajištění západní skupiny co organizovala atentát na Lukašenka.

J. Kubikula 22.4.2021 0:01

K čemu vlastně všechno to hýkání o fašistech že západu, o válce, o nepřijatelnosti ultimát? Co vlastně ti rusáci očekávají? Že jim celý svět poleze do pérdele, i když dělají na území cizích států takový bordel, a to jen proto, že mají jaderné zbraně? Strčte si ty vaše kanóny, kam vám slunce nezasvítí. Dny, kdy pomatení rusáci diktovali východnímu bloku jsou pryč. Poslouchejte si tam toho vašeho diktátora a ta vaše zkorumpovaná média a utvrzujte se tam na tom vašem písečku, jak jste úžasný nedostižný národ. Zkrátka žijte si blaze ve vaší pomatené bublině a necpěte se furt, kam vás nikdo nezval. Stojíte zaslepení, sami, proti všem...

J. Rohan 22.4.2021 0:26

Oni si stale mysli, ze jsou pupek sveta. Nejvice je stve, ze je nikdo nema rad a tak si dodavaji sebevedomi tou jejich pridrzlou retorikou atd...

P. Skřivan 22.4.2021 4:45

Spíš jde o to, že jim to sugeruje jejich vedení, které právě tímto argumentem ospravedlňuje své chování a odpoutává pozornost od prostého faktu, že Rusko je z hlediska společenského totálně zaostalá pseudofeudální země. Zaostalá i ve srovnání s konzervativními konstitučními monarchiemi, kde monarcha už je jen formální složkou státu.

K. Nový 22.4.2021 1:06

Až budou nějaké důkazy, můžeme se vytahovat.

Zatím na světlo nevylezlo nic, co by obstálo u soudu.

O. Kovačič 22.4.2021 2:08

Vy se naivně domníváte, že počiny zpravodajských služeb jsou předmětem soudních sporů a dokazovacího řízení a vaše představa je zřejmě taková, že prokurátor si na lavici svědků ke křížovému výslechu pozve nadřízeného ruských agentů. Ti neřeknou nic než pravdu a Putin, jako nejvyšší velitel ozbrojených sil RF zodpovědný za veškeré akce ruské zpravodajské služby, si následně posype lysinu popelem. Tak přesně takhle to zrovna nepůjde. Pokud ovšem uvažujete alespoň trochu logicky, tak připustíte, že zhoršení vztahů s Ruskem není v zájmu ČR a proto k vyhoštění ruských zpravodajů by nemohlo dojít bez jednoznačných indicií o jejich zapojení do diverzní akce. Nešťastné je možná načasování, neboť se tak stalo poté, co USA za kybernetické útoky vyhostilo 10 ruských zpravodajů, ale kdyby šlo jenom o solidaritu v rámci spojenectví, vyhostili bychom jenom jednoho, nebo dva. Ruská rétorika však tyto tyto události z pochopitelných příčin spojuje do jedné, aby tím odvrátilo pozornost od skutečnosti,

O. Kovačič 22.4.2021 2:09

... že porušilo suverenitu naší země.

P. Novák 22.4.2021 3:42

Zatím to vypadá na další dezinformační hru BIS. Vyhošťování mělo nastat až po předložení důkazů o vině. Takhle se můžou Rusové cítit neprávem poškozováni dezinformačními a účelovými hrami západu.

P. Skřivan 22.4.2021 4:30

Slušný člověk nevolá po důkazech, ale odkazuje na svou nevinu. Po důkazech volají zločinci. :-)))

Rusové, žádnými kampaněmi poškozováni opravdu nejsou. Pokud nedělají nějaká alotria, jsou všem ukradeni. ... a to je také důvod, proč alotria dělají. Pokud se o nich nepíše, mají pocit, že je svět proti nim. :-))) Svět ale není proti nim, jen nechce být jimi ovládán.

V. Stojan 21.4.2021 23:22

Vy myslíte, že to pán Babis takhle nechá bejt? To ho málo znáte. Vojna s Rusy musí být. Vyhodili jste nam sklad, tak tady máte přes držku. Válka jest jistá.

Na Moskvu! Na Moskvu!

Česky vojak, dobra vojak!

J. Rohan 21.4.2021 22:24

Nuze a jeste jedna vec me tesi - vlada ma naprostou podporu opozice v jejich postoji vuci Rusku. Jedini, komu to vadi a kdo se chovaji zradcovskyu jsou komunisti, ale ti maji zradu ve prospech totalitniho Ruska v popisu prace. No a Okamura a jeho bratrstvo kocici pracky - to je takova parta noumu pro volice s nizkym IQ.

J. Rohan 21.4.2021 22:19

Drza reakce Kremlu - to jako kdybychom jim sdelili, at si vyhazuji sklady munice a vrazdi lidi na vlastnim uzemi. Ale je videt, jak jsou v extazi, protoze male Cesko, jejich byvalal okupacni zona, se chova slusne a rezolutne - navic jim zlikvidujeme jejich prebujele hnizdo spionu v Praze na ambasade. Skutecne - 140 zamestnancu - to je na povazenou! Dnes se mi bude dobre usinat, zase pisi nasi vlade male plus!

P. Skřivan 22.4.2021 4:32

No, přesně ! :-)

P. Netolický 21.4.2021 22:11

Vývoj je jasný. Rusko nejen nevyhoví, ale přidá další výhružky. Zítra se začnou pakovat další agenti z ruské ambasády a srovnají se stavy. Rusko nám poté vyhostí velvyslance, my v odpovědi jejich. Obě ambasády se zavřou a bude vymalováno. Co se dá dělat. Alespoň bude možnost začít jednou znovu, lépe, a s přiměřeným počtem diplomatů. Už žádné přebujelé hnízdo ruských špionů, ale jen skuteční diplomaté potřební k standardnímu provozu ambasády.

P. Skřivan 22.4.2021 4:38

Původ současných vztahů Anglie - Rusko je ve špionáži v oblasti atomového tajemství. Manželé Rosenbergovi tohle nevynesli, to se právě dostalo k Rusům z Anglie, která se na vývoji podílela. Poté následovala nepříčetná honička po ruských špionech a zde mají původ kauzy jako Skripal, čili Rus pracující pro Anglii a vztahy na ostří Novičoku. Jak se zdá, historie se opakuje.

P. Sevela 21.4.2021 21:44

Vyhostit všechny Rusy co tu žijí, část z nich jsou špioni.

P. Vojvodík 21.4.2021 21:30

Lepší, než kdyby davala UA ultimátum. Švejk by se nám hodil...

J. Nový 21.4.2021 21:26

No není to kvičení různých Nováků, Novotných a Prunerů zábavné? Dlouho jsem se tady tak nepobavil;-D Tohle trumflo i vymetení Trumpa z White house.

A. Novotný 21.4.2021 21:28

Jste jako svazáček v modré košilce, ty také volali kdodo nejde s námi je proti nám.

P. Skřivan 21.4.2021 21:36

Správně: geniální Husák to nahradil: kdo není proti nám, je s námi. ... a vznikl tu socialistický realimus. Doporučuji seriál Okres na severu. Velmi poučné, zejména pro mladší generaci, která to nicméně nepochopí bez vysvětlení pamětníků.

A. Novotný 21.4.2021 21:38

Alespoň vím co máte v oblibě, gratuluji ;-D

P. Skřivan 22.4.2021 4:41

Pokud nechápete, že to byl geniální tah, je to Váš problém. S oblibou to má co dělat akorát u joudů, kteří i fakta posuzují podle stupně oblíbenosti nebo počtu lajků.

P. Pruner 21.4.2021 22:01

Víte mně nevadí odlišné názory lidí, navíc na Rusku mi nezáleží, ale ta lidská hloupost a neschopnost vidět dál než na špičku nosu je smutná. Je to obdoba jak se kdysi štvaly proti sobě státy v Evropě a idioti tomu tleskali a pak skončili ve válce.

P. Netolický 21.4.2021 22:06

Tak přemýšlejte, kdo je na vině.


O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

Poslední snímky: Abrhám testoval vozíček, Šafránková se ho snažila rozesmát

Josef Abrhám s Libuškou Šafránkovou přebírali nový vozík pro herce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak dnes žijí Josef Abrhám (81) a Libuše Šafránková (67)? O pohádkovém podzimu života bohužel nemůže být řeč, časopis...