Pátek 18. června 2021svátek má Milan 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Nový 22.4.2021 1:08

Pokud máte někdo nějaké obchody s Ruskem, Běloruskem, nebo jinými státy blízko Ruska, tak jim zamávejte začněte si hledat novou práci.

O. Kovačič 22.4.2021 1:32

Od Rusů už zazněl názor, že by se měl z ČR omezit, či dokonce úplně přerušit dovoz piva, aniž by jim došlo, že většina se ho vaří pod licencí v samotném Rusku. Podobně je to i s dalšími podniky. Kdybychom však i opomenuli tuto drobnost, tak zahraniční obchod s Ruskem má vcelku vyrovnanou bilanci a v tomto směru se různými restrikcemi dovozu, či vývozu navzájem nedokážeme nijak významně poškodit.

P. Novák 22.4.2021 3:36

Asi si neuvědomujete, že hledání nových dodavatelů a odbytišť zahýbe ekonomikami na obou stranách a jde o zbytečný náklad a zbytečně vynaložené úsilí.

Přirovnal bych to k tomu když se rozpadl východní blok, tak se rozpadly ekonomické vazby a spousta podniků na to doplatila. Teď jsou samozřejmě vzájemné vazby mnohem menší

P. Skřivan 22.4.2021 4:27

No právě pane Nováku: no právě. Rusové po rozpadu na vše aplikovali tržní ceny, někdy i vyšší, takže výsledkem je, že jim nic nedlužíme a že na nás moc nemají. Takže je čas se před nimi přestat chovat poníženě.

Problém je, že nový ministr vypadá poníženě i když se snaží mluvit normálně. :-)))

P. Novák 22.4.2021 6:33

Spíš mi přijde, že se vůči Rusům chováme s velkým komplexem méněcennosti. To si myslím právě kvůli nutkání některých Rusko provokovat a dělat na ně ramena akcemi typu boření sochy Koněva, snižovat zásluhy Rudé Armády na osvobození Prahy, pojmenovat náměstí před ruskou ambasádou jménem člověka, který pod cenou rozprodal ruské firmy do zahraničí.

Chováme se jak štěkající ratlík s velkým psem za zády. Uvidíme jak se medvěd zachová.

Velká část Rusů přitom ČR vnímala donedávna pozitivně, jako své přátele a vzor. Některým toto evidentně vadí.

O. Kovačič 22.4.2021 6:05

Je v lidské povaze (a to se promítá i do společnosti), že za účelem dosažení spravedlnosti (nebo trestání nespravedlnosti) jsme ochotni k obětem. Je na Rusku, jak k tomu přistoupí.

P. Novák 22.4.2021 6:22

Je evidentní, že někteří jedinci jsou ochotni k obětem i za účelem dosažení nespravedlnosti.

Dejme na stůl důkazy, udělejme soud a pokud bude vina zjevná, pak bude Rusko odsouzeno a občané ČR budou svolnější k obětem kvůli spravedlnosti.

Zatím došlo k mediální dehonestaci Ruska bez předložení důkazů, což se jeví jako účelové pro diskriminaci Atomstrojexportu v tendru na výstavbu nového zdroje JE Dukovany. A jeví se to jako podpora pro dříve oznámenou vyhošťovací kampaň USA nebo jako kontr mediální akce po oznámení zajištění západní skupiny co organizovala atentát na Lukašenka.


Znásilnil mě lékař. Prvně mě muž osahával v deseti. Oběti popsaly své zážitky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve vlaku, v práci, u lékaře, na táboře. Sexuální obtěžování zažívají především dívky již ve velmi mladém věku, často se...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...