Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman příštím prezidentem nebude, prohlásil Horáček. Sám zvažuje kandidaturu

Česko

  14:23
PRAHA - Kandidatura Miloše Zemana v příští prezidentské volbě není vůbec jistá. Prohlásil to textař a producent Michal Horáček. Ten zároveň připustil, že začíná zvažovat svou vlastní kandidaturu.

Michal Horáček foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

„Pokud by se shromáždilo velké množství lidí, jistě bych to musel uvážit. Nemůžu být arogantní, abych nic neřekl. Začínám pomalu připouštět, že to zvážím velice vážně. Ještě to teď ale opravdu nevím,” odpověděl třiašedesátiletý Horáček na otázku Martina Veselovského, zda bude kandidovat na prezidenta.

Na tuto otázku prý odpovídal již mnohokrát a prozatím vždy odpověď zněla ne. „Neboť to chtít být prezidentem předpokládá, že jste psychopat,” uvedl v DVTV. Pro funkci prezidenta je totiž podle Horáčka nutná hroší kůže, aby dotyčný mohl čelit útokům a nadávkám statisíce lidí každý den.

Tentokrát ale Horáček možnost kandidovat nezavrhuje. I přesto, jak sám tvrdí, že žádnou hroší kůži nemá.

Zeman žádá o vysvědčení

Horáček také řekl, že vůbec není zřejmé, zda se Zeman do příští prezidentské volby přihlásí, jak již dnes mnozí předpokládají. „Prezident, co obhajuje, žádá voliče, aby vystavili jeho předchozímu působení nějaké vysvědčení, k tomu potřebujete statečnost,” prohlásil Horáček. Ostatní kandidáti oproti Zemanovi nemají, co ztratit. „Podle mého mínění, pan prezident Zeman, už příštím prezidentem nebude. Pravděpodobnost, že bude prezidentem po další období je nižší, nežli se to teď jeví,” doplnil.

Horáček, který vystudoval antropologii, vstoupil do širšího povědomí při sametové revoluci v roce 1989, kdy spolu s Michaelem Kocábem založil iniciativu Most, která zprostředkovala komunikaci mezi komunistickou stranou a členy disentu. Po revoluci založil Horáček sázkovou kancelář Fortuna, se čtyřmi spoluvlastníky prodal prosperující firmu v roce 2004.

Horáček rád píše, působí jak spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent. Nejznámější jsou jeho texty pro zpěváka Petra Hapku. S první manželkou Rut má dvě děti: Filipa a Rut. Podruhé se oženil v roce 2012 s Michaelou Hořejší, s níž má dceru Julii.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat