Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku

Zeman přitáhl lidi bez zájmu o politiku, Drahoš měl od počátku deficit, míní expert

Mimořádně těsný souboj mezi staronovým prezidentem Milošem Zemanem a jeho vyzyvatelem Jiřím Drahošem rozhodla podle sociologa Daniel Kunštáta nadprůměrná volební účast. Obhájce mandátu podle něj přitáhl k druhému kolu i lidi, kteří se jinak o politiku příliš nezajímají. Drahošovi nepomohlo ani to, že se k němu podle všeho přiklonila většina voličů Pavla Fischera, Michala Horáčka a Marka Hilšera, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Denemark 1.2.2018 10:29

Guardian: Česko zvolilo krajně pravicového zEmana.)

https://www.theguardian.com/world/2018/jan/27/czech-republic-far-right-president-reelected

A. Novák 1.2.2018 20:39

aspoň vidíte, že nelžou jen naše média...

A. Novák 1.2.2018 9:55

všechny ty analýzy mají společného jmenovatele: "elity" nechápavě kroutí hlavou, že "lůza" volila po svém. jenže to není chyba té lůzy... Pokud se někdo chce označit jako elita, tak je jeho úkolem o tom přesvědčit i tu lůzu, poplácávání mezi kamarády z nikoho "elitu" neudělá...

...

není to vůbec tak, že by "venkovani" slyšeli jen na laciná hesla. Asi by jim stačilo říkat pravdu.

S. Ševeček 29.1.2018 7:44

deficit... rozumu.

J. Lea 29.1.2018 4:55

I přes permanentní nenávistnou štvavou kampaň většiny médií a zbabělého kandidáta na presidenta a jeho ,,národní fronty,,, vyhrál u voličů zdravý selský rozum!

Blahopřání vítězi voleb!

P. Krůta 29.1.2018 5:45

Obávám se, že existuje propastný rozdíl mezi zdravým selským rozumem a rozumem. Přibližně takový jako mezi pomazánkovým máslem a máslem nebo mezi tuzemským rumem a rumem. Tyto příměry by už mohl pochopit i takový myslitel jako vy.

A. Novák 1.2.2018 10:00

chcete říct, že vám nad "zdravým selským rozumem" zůstává rozum stát? :o)

P. Krůta 1.2.2018 10:03

Nad zdravým selským rozumem, kterého se dovolávají voliči prezidenta Zemana.

J. Novák 31.1.2018 2:25

K tomu blahopřání mi nezbývá, než se připojit. Demokraté jsou schopni uznat porážku ve volbách. Bohužel, telata se s porážkou nesmíří a budou kejhat a hýkat pořád dokola tak, jako to dělá třeba Čížek či Krůta... Muhehe, zajímavé, jak ti ptáci pořád řvou. To jim nestačilo, že u nás vládl jejich příbuzný Husák?

P. Krůta 31.1.2018 5:44

Nemám nic proti demokratické volbě, jen mi vadí když někdo překrucuje pravdu. Lživou a štvavou kampaň vedla Hradní sebranka. Selský rozum používám a jeho absenci vidím u Zemanových voličů. Zá roveň to mám statisticky prokázáno. Tak proč dělat z arogantního Zemana něco víc než je.

K tomu kýhání. Ber si prosím do té své rudohnědé držky jméno někoho jiného, třeba sebe.

J. Novák 31.1.2018 18:24

Statisticky prokázané máš tak akorát slepičí ho.no, kejhale.

P. Krůta 31.1.2018 18:39

Á, pán má hnědou košili a rudé trenky a bude si na mně otvírat svoji nevymáchanou držku. No jen pokračuj vědátore.

A. Novák 1.2.2018 9:58

kdyby Drahoš Zemanovy "lži a štvaní" srozumitelně popsal a systematicky vyvracel, pak nesporně vyhraje. Jenže on bohužel zůstal na úrovni laciných frází, což nezafungovalo.

T. Beran 29.1.2018 0:10

Co zbývá těm, kteří zůstali věrní ideálům Sametové revoluce, chtějí být se Západem, v EU, NATO, s USA, nechtějí se otáčet k Východu a je jich 49%? Volit TOP09, STAN, KDU, ODS a snad ještě Piráty. ČSSD už asi ne, ta pod Chovancem přechází k lokajům Zemana. V příští volbě prezidenta těch 51 % pracujících spoluobčanů většinou bez maturity zvolí dalšího populistického magora, takže vyhlídky jsou neradostné. Co se musí stát, abychom se zařadili mezi normální země se slušným prezidentem a slušnou vládou?

J. Dresler 29.1.2018 0:16

Jsem skeptik. Pomalu se tu rozkládá zastupitelská demokracie, ta jediná dokáže být určitou pojistkou proti tuposti davu. Přímá volba prezidenta byl strašný omyl, podlehnutí populismu. Nyní se přejde i k přímé volbě starostů, zavedení referend .... parlamentní demokracie jde do kopru ... :-(

T. Beran 29.1.2018 0:27

Ano, zavedení přímé volby prezidenta bylo omylem doslova fatálním. Tlaky na zavádění referend sílí. Smysluplnost Senátu, který má být pojistkou, MZ zpochybňuje. Jestli se nestane něco zásadního, jsou na místě značné obavy z budoucnosti naší i našich dětí. :-(

A. Novák 1.2.2018 10:02

je americká přímá volba presidenta taky podlehnutí populismu? a kdyby vyhrál Drahoš, tak by to byla pojistka demokracie? :o)

J. Novák 29.1.2018 4:40

Ci zbývá? No, to je celkem jednoduché! Pokud ti lidé jsou demokraté, tak holt demokraticky přijmou realitu. A pokud demokraté nejsou, tak mají spoustu možností: Mohou si vzít čípek, který jim třeba uleví, mohou vyhledat psychologickou či psychiatrickou pomoc, event. se mohou léčit. A když ani to jim nepomůže, ještě mohou změnit zemi svého působiště. Dnes ty možnosti jsou, takže nevidím v tom problém.

P. Krůta 29.1.2018 5:35

Pokud se lidé budou k demokracii chovat tak jako Okamura, komunisté a Babiš, je stále ještě možné začít se domáha restartu demokracie silou.

J. Novák 31.1.2018 2:23

Jo, už zase byste střílel z Aurory, hochu? Nebo co takhle dobývat Ruzyňskou nebo Pankráckou věznici, co? To by vás uspokojilo? Ale klidně se nechám od vás poučit: Jak si představujete "restart demokracie silou", Krůta?

V. Peroutka 28.1.2018 23:29

Tak to je výborný,týden tady hýkali novináři jak mají jistotu ve výhru Drahoše za podpory agentur a armády politologů aj. Vetšina kandidátů co neuspěla tak nařídila svým voličům,aby volili Drahoše a ono bylo vše jinak. No a novináři místo ,aby si nasypali pople na hlavu,tak budou plácat něco o lidech mimo politiku apod.

J. Dresler 28.1.2018 23:35

Jako správný zemanovec lžete. Žádné takové články neexistovaly.

V. Peroutka 28.1.2018 23:54

asi nemáte rád lidovky a málo je čtete...

J. Dresler 29.1.2018 0:02

Dejte link na takový článek.

J. Dresler 28.1.2018 23:23

Je absolutní nesmysl hledat chybu u Drahoše. Při současné atmosféře a mimořádné disciplinovanosti lůzy chodit volit, by Zemana neporazil vůbec nikdo. Možná ani Ježíš.

V. Peroutka 28.1.2018 23:25

Chybou byla volba samotného Drahoše.

J. Novák 29.1.2018 4:37

Ale jděte! Vždyť jsem četl několik úvah nad tím, jak se voliči těch ostatních kandidátů semknou a dají hlas Drahošovi, aby Zeman nebyl nadále prezidentem. A když jsem někde v diskusi napsal, že můžou zapomenout na tu jejich "volební matematiku", tedy že tupě sečtou hlasy, které získali kandidáti mimo Zemana a Drahoše, a dají je Drahošovi, tak že jim tato matematika rozhodně nevyjde, protože nevyšla ani v předchozí volbě prezidenta, což je možno si ověřit na celkových číslech z roku 2013, tak jsem byl opakovaně napaden velice širokou škálou nadávek. A, považte, když na moje slova došlo, tedy nechi říkat, že jsem to říkal, tak se mi dodnes nikdo z těch drahošovců neomluvil. Pokud nevěříte, tak si to zkuste vygůglovat, Dresler!

D. Inzenyr 28.1.2018 21:29

Ja jen doufam, ze se pan prof. PhDr. T. Halik Th.D. konecne rozhoupe a bude kandidovat priste. Lid s napetim ocekava silneho kandidata, ktery zna a rozumi obycejnejm vohnoutum.

Y. Yoan Fetsyshkanyn 28.1.2018 22:32

https://navalny.com

J. Novák 29.1.2018 4:46

Halik, Halik... A to je, do Peruna, kdo? Já se klidně vsadím, že nějaký Halik v příštích volbách kandidovat nebude. Předpokládám, že by nechtěl dopadnou jako v minulé volbě Přemek Sobotka a v té současné Vratislav Kulhánek, že?


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...