Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Zeman přitáhl lidi bez zájmu o politiku, Drahoš měl od počátku deficit, míní expert

Mimořádně těsný souboj mezi staronovým prezidentem Milošem Zemanem a jeho vyzyvatelem Jiřím Drahošem rozhodla podle sociologa Daniel Kunštáta nadprůměrná volební účast. Obhájce mandátu podle něj přitáhl k druhému kolu i lidi, kteří se jinak o politiku příliš nezajímají. Drahošovi nepomohlo ani to, že se k němu podle všeho přiklonila většina voličů Pavla Fischera, Michala Horáčka a Marka Hilšera, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Novák 1.2.2018 20:39

aspoň vidíte, že nelžou jen naše média...

J. Denemark 1.2.2018 10:29

Guardian: Česko zvolilo krajně pravicového zEmana.)

https://www.theguardian.com/world/2018/jan/27/czech-republic-far-right-president-reelected

P. Krůta 1.2.2018 10:03

Nad zdravým selským rozumem, kterého se dovolávají voliči prezidenta Zemana.

A. Novák 1.2.2018 10:02

je americká přímá volba presidenta taky podlehnutí populismu? a kdyby vyhrál Drahoš, tak by to byla pojistka demokracie? :o)

A. Novák 1.2.2018 10:00

chcete říct, že vám nad "zdravým selským rozumem" zůstává rozum stát? :o)

A. Novák 1.2.2018 9:58

kdyby Drahoš Zemanovy "lži a štvaní" srozumitelně popsal a systematicky vyvracel, pak nesporně vyhraje. Jenže on bohužel zůstal na úrovni laciných frází, což nezafungovalo.

A. Novák 1.2.2018 9:55

všechny ty analýzy mají společného jmenovatele: "elity" nechápavě kroutí hlavou, že "lůza" volila po svém. jenže to není chyba té lůzy... Pokud se někdo chce označit jako elita, tak je jeho úkolem o tom přesvědčit i tu lůzu, poplácávání mezi kamarády z nikoho "elitu" neudělá...

...

není to vůbec tak, že by "venkovani" slyšeli jen na laciná hesla. Asi by jim stačilo říkat pravdu.

P. Krůta 31.1.2018 18:39

Á, pán má hnědou košili a rudé trenky a bude si na mně otvírat svoji nevymáchanou držku. No jen pokračuj vědátore.

J. Novák 31.1.2018 18:24

Statisticky prokázané máš tak akorát slepičí ho.no, kejhale.

P. Krůta 31.1.2018 5:44

Nemám nic proti demokratické volbě, jen mi vadí když někdo překrucuje pravdu. Lživou a štvavou kampaň vedla Hradní sebranka. Selský rozum používám a jeho absenci vidím u Zemanových voličů. Zá roveň to mám statisticky prokázáno. Tak proč dělat z arogantního Zemana něco víc než je.

K tomu kýhání. Ber si prosím do té své rudohnědé držky jméno někoho jiného, třeba sebe.

J. Novák 31.1.2018 2:25

K tomu blahopřání mi nezbývá, než se připojit. Demokraté jsou schopni uznat porážku ve volbách. Bohužel, telata se s porážkou nesmíří a budou kejhat a hýkat pořád dokola tak, jako to dělá třeba Čížek či Krůta... Muhehe, zajímavé, jak ti ptáci pořád řvou. To jim nestačilo, že u nás vládl jejich příbuzný Husák?

J. Novák 31.1.2018 2:23

Jo, už zase byste střílel z Aurory, hochu? Nebo co takhle dobývat Ruzyňskou nebo Pankráckou věznici, co? To by vás uspokojilo? Ale klidně se nechám od vás poučit: Jak si představujete "restart demokracie silou", Krůta?

S. Ševeček 29.1.2018 7:44

deficit... rozumu.

P. Krůta 29.1.2018 6:43

To jsem dělal minulých 15 let.

P. Gregor 29.1.2018 6:36

V podstatě dopadl stejně jako profesor Drahoš.:-)

P. Gregor 29.1.2018 6:33

Nějak se vám ta Holešovský výzva "přepočítala, čím více kandidátů, tím lépe:-)))) Co mám pochopit? Že druhý v pořadí podle jeho chování zvítězil? Jedeme dál.:-))) Sklapněte kranfleky a respektujte výsledek voleb. Příště zvítězí třeba váš kandidát.

P. Krůta 29.1.2018 5:45

Obávám se, že existuje propastný rozdíl mezi zdravým selským rozumem a rozumem. Přibližně takový jako mezi pomazánkovým máslem a máslem nebo mezi tuzemským rumem a rumem. Tyto příměry by už mohl pochopit i takový myslitel jako vy.

P. Krůta 29.1.2018 5:42

To máte pravdu. Celou polovinu života jsem čekal, že tu budou vládnout komunisté, STBáci, zloději a mafiáni. A pokud se k tomu přidá ječtě nějaký ten nácek tak to bude vůbec obecné blaho. A máme to tady. Hloupá lůza to zařídila. Je na čase, aby se nenáviděná Praha oddělila od zbytku země.

P. Krůta 29.1.2018 5:35

Pokud se lidé budou k demokracii chovat tak jako Okamura, komunisté a Babiš, je stále ještě možné začít se domáha restartu demokracie silou.

P. Krůta 29.1.2018 5:29

Každá volba funguje tak, že v 1. kole volím koho si přeji a ve druhém přijatelnějšího z obou. To ale asi jako zaslepený zastánce hulváta a lháře nikdy nepochopíte.

J. Lea 29.1.2018 4:55

I přes permanentní nenávistnou štvavou kampaň většiny médií a zbabělého kandidáta na presidenta a jeho ,,národní fronty,,, vyhrál u voličů zdravý selský rozum!

Blahopřání vítězi voleb!

J. Novák 29.1.2018 4:46

Halik, Halik... A to je, do Peruna, kdo? Já se klidně vsadím, že nějaký Halik v příštích volbách kandidovat nebude. Předpokládám, že by nechtěl dopadnou jako v minulé volbě Přemek Sobotka a v té současné Vratislav Kulhánek, že?

J. Novák 29.1.2018 4:40

Ci zbývá? No, to je celkem jednoduché! Pokud ti lidé jsou demokraté, tak holt demokraticky přijmou realitu. A pokud demokraté nejsou, tak mají spoustu možností: Mohou si vzít čípek, který jim třeba uleví, mohou vyhledat psychologickou či psychiatrickou pomoc, event. se mohou léčit. A když ani to jim nepomůže, ještě mohou změnit zemi svého působiště. Dnes ty možnosti jsou, takže nevidím v tom problém.

J. Novák 29.1.2018 4:37

Ale jděte! Vždyť jsem četl několik úvah nad tím, jak se voliči těch ostatních kandidátů semknou a dají hlas Drahošovi, aby Zeman nebyl nadále prezidentem. A když jsem někde v diskusi napsal, že můžou zapomenout na tu jejich "volební matematiku", tedy že tupě sečtou hlasy, které získali kandidáti mimo Zemana a Drahoše, a dají je Drahošovi, tak že jim tato matematika rozhodně nevyjde, protože nevyšla ani v předchozí volbě prezidenta, což je možno si ověřit na celkových číslech z roku 2013, tak jsem byl opakovaně napaden velice širokou škálou nadávek. A, považte, když na moje slova došlo, tedy nechi říkat, že jsem to říkal, tak se mi dodnes nikdo z těch drahošovců neomluvil. Pokud nevěříte, tak si to zkuste vygůglovat, Dresler!

T. Beran 29.1.2018 0:27

Ano, zavedení přímé volby prezidenta bylo omylem doslova fatálním. Tlaky na zavádění referend sílí. Smysluplnost Senátu, který má být pojistkou, MZ zpochybňuje. Jestli se nestane něco zásadního, jsou na místě značné obavy z budoucnosti naší i našich dětí. :-(

J. Dresler 29.1.2018 0:16

Jsem skeptik. Pomalu se tu rozkládá zastupitelská demokracie, ta jediná dokáže být určitou pojistkou proti tuposti davu. Přímá volba prezidenta byl strašný omyl, podlehnutí populismu. Nyní se přejde i k přímé volbě starostů, zavedení referend .... parlamentní demokracie jde do kopru ... :-(

T. Beran 29.1.2018 0:10

Co zbývá těm, kteří zůstali věrní ideálům Sametové revoluce, chtějí být se Západem, v EU, NATO, s USA, nechtějí se otáčet k Východu a je jich 49%? Volit TOP09, STAN, KDU, ODS a snad ještě Piráty. ČSSD už asi ne, ta pod Chovancem přechází k lokajům Zemana. V příští volbě prezidenta těch 51 % pracujících spoluobčanů většinou bez maturity zvolí dalšího populistického magora, takže vyhlídky jsou neradostné. Co se musí stát, abychom se zařadili mezi normální země se slušným prezidentem a slušnou vládou?

J. Dresler 29.1.2018 0:02

Dejte link na takový článek.

V. Peroutka 28.1.2018 23:54

asi nemáte rád lidovky a málo je čtete...

J. Dresler 28.1.2018 23:36

Hynek byl k uzoufání a to 1% odpovídalo jeho výkonu.


Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...