18. ledna 2018 16:42, aktualizováno  17:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman se podrobil v nemocnici operativnímu zákroku v ústní dutině. Šlo o zánět, tvrdí Ovčáček

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 220Diskuse
Prezident Miloš Zeman se setkal 8. listopadu v rámci návštěvy Olomouckého kraje... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman se setkal 8. listopadu v rámci návštěvy Olomouckého kraje... | foto: ČTK

PRAHA Prezident Miloš Zeman v minulých dnech podstoupil v Nemocnici Na Homolce zákrok v dutině ústní. Informaci přinesl server Aktuálně.cz. Odkazuje se na tři na sobě nezávislé zdroje. Hrad záležitost nechtěl komentovat s tím, že se prezident údajně vyjádří večer v televizi. Později mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že "šlo o malý zákrok, který proběhl už předevčírem (v úterý), nic závažného. Byl to drobný zánět.“

Prezident Miloš Zeman se v tomto týdnu podrobil zákroku v ústní dutině. Serveru Aktuálně.cz  to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. „Byl to malý operativní zákrok,“ řekl podle serveru zdroj z lékařského prostředí.

Hlava státu už není v Nemocnici Na Homolce, kde se zákroku podrobila, ale v Lánech. Tam odpočívá. „Nemůžeme sdělovat informace k našim pacientům, ať už je to pan prezident, nebo kdokoli jiný. V této věci se musíte obrátit na kancelář pana prezidenta,“ odpověděla na dotazy mluvčí Nemocnice Na Homolce Martina Dostálová.

Miloš Zeman po prvním kole prezidentské volby.
Miloš Zeman.

Zemanův lékař Miloslav Kalaš z téže nemocnice redakci řekl, že je u prezidenta v Lánech. Poté odkázal na hradního mluvčího. Prvně se k záležitosti ale vůbec nechtěl vyjadřovat. „Jsem lékař pana prezidenta a my spolu komunikujeme,“ řekl ve stručnosti.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček informaci nevyvrátil. Novináři se podle něj ale mají dívat na TV Barrandov, kde bude ve čtvrtek večer Zeman vystupovat. Později pro ČTK řekl, že jde o drobný zánět.

Pro připomenutí: Zeman po skončení prvního kola prezidentské volby změnil program, když oznámil, že nepřijme demisi Babišovy vlády v tomto týdnu, jak původně avizoval, ale až příští středu. Podle jeho mluvčího změnu plánů vysvětlil tím, že se chce připravovat na televizní debaty. 

Lidovky.cz
  • 220Diskuse