7. ledna 2014 7:46, aktualizováno  7:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman pozval Štěcha s Hamáčkem. Mluvit budou o nové vládě

Miloš Zeman navštívil Senát. Přivítal jej Milen Štěch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman navštívil Senát. Přivítal jej Milen Štěch. | foto: ČTK

PRAHA Diskuse o nové vládě pokračují. Prezident Miloš Zeman, který již dříve projevil výhrady k personálnímu obsazení vlády, se má sejít s předsedy parlamentních komor Janem Hamáčkem a Milanem Štěchem.

Mluvit by měli nejen o spolupráci hlavy státu se Sněmovnou a Senátem, ale také o situaci s ustavením nové vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Zástupci těchto stran už podepsali koaliční smlouvu a představili kandidáty na ministry, termín jejich jmenování ale zatím neznají.

Hamáček by chtěl novoroční schůzky využít k pozvání prezidenta do dolní komory. Štěch nevyloučil, že by se mohlo mluvit i o kandidátech na veřejného ochránce práv. Křeslo ombudsmana je prázdné od prosincové rezignace Pavla Varvařovského. Jeho nástupce mají Sněmovně navrhnout prezident a Senát.

ČTĚTE VÍCE

Zeman uspořádá novoroční oběd pro šéfy parlamentu poprvé od svého zvolení. Premiérou bude i pro předsedu Sněmovny Hamáčka. Předseda Senátu Štěch byl na obdobných setkáních už v minulosti, kdy ho hostil Zemanův předchůdce Václav Klaus.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz