28. února 2019 22:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman se zastal ministryně Novákové. Její slova o datech se prý skandalizují

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková během rozhovoru pro LN. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková během rozhovoru pro LN. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Prezident Miloš Zeman se zastal ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové (za ANO), o jejímž odvolání se spekuluje poté, co důvod pro drahá mobilní data v Česku hledala v přílišném využívání bezdrátových wi-fi sítí. Zeman ve čtvrtek v televizi Barrandov uvedl, že se z jejího výroku dělá skandál.

„Já bych paní ministryni zase do jisté míry hájil,“ řekl prezident. Skandál se z jejího vyjádření podle Zemana dělá „z nedostatku jiných témat“. Tolerantní by nebyl k tomu, kdyby ministr kradl nebo udělal rozhodnutí, které má vážné negativní ekonomické důsledky, doplnil později.

Tím se zastal ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD), který mluvil o podezření, že některé luxusní pražské restaurace vydávaly hovězí maso z problematických polských jatek za argentinské, a později svá slova vzal zpět.

Nováková nedávno v České televizi uvedla, že jednou z cest ke zlevnění mobilních dat v Česku je jejich větší využívání. Češi se podle ministryně příliš připojují k bezdrátovým wi-fi sítím. Premiér Andrej Babiš (ANO) označil její výroky za nepřijatelné. K otázce novinářů na její případné odvolání nicméně řekl, že personální problémy a změny ve vládě neřeší veřejně.

ČTK

Randstad s.r.o.
Obchodní zástupce pro německý trh

Randstad s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz