12. listopadu 2014 19:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman si pozve Babiše a Němečka na Hrad. Chce vyřešit jejich spor

Prezident republiky MIloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident republiky MIloš Zeman | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Prezident Miloš Zeman příští týden přijme ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD). Chce od nich slyšet názory na jejich současný spor, řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Obě schůzky se uskuteční v druhé polovině příštího týdne.

Delší dobu napjaté vztahy mezi Babišem a Němečkem se na konci minulého týdne ještě vystupňovaly kvůli sporu o možném nasazení léčby kmenovými buňkami pro diabetiky. Němeček během něj kritizoval média, která vlastní Babišova firma Agrofert, a tvrdil, že o něm lžou s cílem ho poškodit.

ČTĚTE TAKÉ:

Babiš zase Němečkovi doporučil nastoupit protialkoholickou a psychiatrickou léčbu a zkritizoval ho za údajně nevýhodné nákupy v ostravské fakultní nemocnici, kterou Němeček v minulosti vedl.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si výsledky senátních voleb pochvaloval.

Zemana v nejbližších dnech čeká i setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), který by mu měl přinést demisi ministra Antonína Prachaře (ANO). Prezident se chce setkat i s jeho zvažovaným nástupcem, ředitelen stavební firmy Skanska Danem Ťokem. Kdy se schůzky uskuteční, se podle Ovčáčka rozhodne v příštích dnech.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.