11. března 2013 12:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Post kancléře spojím s pomocí Zemanovcům, plánuje Mynář

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 53Diskuse
Vratislav Mynář a Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Mynář a Miloš Zeman | foto: Mafra, Dalibor Gluck

PRAHA Ještě v lednu Miloš Zeman sliboval, že bude nadstranický prezident a na Pražský hrad vezme pouze profesionální úředníky. Nyní si jako kancléře vybral šéfa Strany práv občanů Zemanovci Vratislava Mynáře, mluvčí prezidentovi zase bude dělat šéfka místní organizace SPOZ na Praze 12 Hana Burianová. A Mynář již připustil, že bude pro Zemanovce i nadále pracovat.

Zeman předeslal, že na Hrad si s sebou vezme pouze šoféra a tajemníka. "Seznámím se samozřejmě s pracovníky Kanceláře prezidenta republiky a budu od nich chtít, aby to byli profesionální úředníci, kteří nebudou jakkoli politicky zabarveni," prohlásil.

ČTĚTE TAKÉ:


V neděli nicméně oznámil, že kancléřem jmenuje dosavadního šéfa Zemanovců Vratislava Mynáře. Ten sice připustil, že v roli stranického předsedy skončí, ale zároveň uvedl, že partaj neopustí, naopak ji hodlá podporovat dál. "Já bych si přál, aby post kancléře, který samozřejmě přijmu, jsem mohl spojit s tím, že udělám co nejvíc dobré práce pro SPOZ. Jestli jako krajský předseda nebo předseda nebo řadový člen, to musíme teď vydiskutovat," řekl Mynář Radiožurnálu.

Zemanovci posilují

Výsledky posledního průzkumu veřejného mínění ukazují, že preference Zemanovců rostou, vůbec poprvé překročili hranici pěti procent nutnou k zasednutí v parlamentu a Mynář věří v mnohem lepší výsledek. "Pevně věřím, že v roce 2014 Strana práv občanů získá výrazný mandát, aby byla úspěšná a postoupila do Parlamentu České republiky. Byl bych spokojený minimálně s deseti procenty," prohlásil koncem ledna. Jeho ambice se mohou naplnit, protože spojení s prezidentem Milošem Zemanem stranu zřejmě dále posílí.

Nový prezident chce také angažovat ministry bývalé ministry Zemanovy vlády, kteří v minulosti přestoupili z ČSSD do Zemanovců. Mezi poradci by se měli objevit Miroslav Grégr, Jan Fencl, Jaromír Schling či Miloš Kužvart. Zeman by s nimi rád navázal na tradici pátečníků T.G. Masaryka a chce si je zvát na schůzky na zámek do Lán.

ogoOndřej Golis
  • 53Diskuse