8. prosince 2017 13:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman v Lánech přijal kandidáty na ministry Schillerovou a Metnara

Alena Schillerová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alena Schillerová. | foto:  Petr Topič, MAFRA

LÁNY Prezident Miloš Zeman přijal během pátečního odpoledne na zámku v Lánech další dva kandidáty na ministerský post v menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). Po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání s kandidátkou na ministryni financí Alenou Schillerovou dorazil do Lán kandidát na ministra vnitra Lubomír Metnar (oba za ANO). Hrad o tom informoval na twitteru.

Po jmenování předsedy ANO Andreje Babiše premiérem Zeman oznámil, že se chce postupně setkat se všemi nováčky v menšinovém kabinetu, který Babiš sestavuje. Jednat nebude prezident s pěticí ministrů ANO, kteří působili i v současné vládě. Zdůvodnil to tím, že je zná a je s jejich prací spokojen.

Ve čtvrtek do Lán dorazily kandidátky na ministryně práce a pro místní rozvoj Jaroslava Němcová a Klára Dostálová. Obě po schůzce se Zemanem řekly, že se s ním v názoru na priority svých ministerstev shodly. Zbývajících pět kandidátů na ministry po pátečních schůzkách se Schillerovou a Metnarem přijme Zeman v neděli a v pondělí. Prezident s kandidáty na vládní pozice mluví o jejich prioritách v resortech. Celý kabinet se chystá jmenovat ve středu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz