Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena 2 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku

Zeman v prvním kole nevyhraje, soudí experti. Podle nich rozhodne negativní kampaň

Jak velkou chuť budou mít voliči vystavit v prezidentských volbách účet Miloši Zemanovi za posledních pět let jeho funkce? Jak budou v případném druhém kole přihlížet k tomu, jaké výsledky přineslo kolo první? A lze už nyní mluvit o hlavním vyzyvateli stávající hlavy státu? Server Lidovky.cz se pokusil přinést odpovědi v následující analýze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 12.1.2018 9:55

Škoda že nekandidoval L. Sobota. To bych k volbám šel.

O. Krenželok 12.1.2018 9:41

Pražská kavárno - už víte, komu letos domalujete číro?

L. Frank 12.1.2018 9:51

Tvojí mámě, pico.

J. Novák 13.1.2018 3:31

Frank, co se vztekáte? Vždyť jste nedávno napsal, že budete v prvém kole volit Zemana, abyste v kolem druhém mohl sledovat, jak si nabije držku. Stále ještě prosazujete tuhle svoji přitroublou teorii? Ten váš příspěvek mám schovaný a připomenu vám ho kdykoliv, kdy se tady zjevíte, hlupáčku! Tak si dejte pozor, protože pokud je tu někdo "pica", tak jste to jednoznačně vy!

J. Laták 12.1.2018 10:16

Budeme se hodně smát, až to vaše prokremelské trollí hnízdo zjistí, že obdivuje sopku, která už brzy zasype samu sebe ... :-)))

J. Sýkora 12.1.2018 9:37

Hele jen jsem zmínil hákové kříže a sudeťáky, už jsou soudruzi bojovníci z KČP tady!

:D

J. Sýkora 12.1.2018 9:39

Komentář: Zeman a Hofer si rozumí. Když zrušíme Benešovy dekrety i Temelín

https://www.blesk.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/417982/komentar-zeman-a-hofer-si-rozumi-kdyz-zrusime-benesovy-dekrety-i-temelin.html

P. Pruner 12.1.2018 9:44

Benešovy dekrety už jsou stejně vyhaslé. Hofer se jako každý politik snaží zavděčit voličům a Rakousko je proti jaderné energetice. Na druhé straně nejsou hlupáci a vědí, že někde elektřinu nakoupit musí.

J. Sýkora 12.1.2018 9:58

Mně ani tak nezajímá zkrachovaný Milošův favorit Hoffer, jako spíš Milošův vztah k bojovníkům za Sudeťáky a proti Tchechien...

:D

P. Pruner 12.1.2018 10:57

Přes ně jsou experty pánové Herman a Fiala.

J. Pluk 12.1.2018 9:34

Zemana budu volit z jednoho důvodu - něj je absolutní jistota, že nikdy nepůjde řečnit na sudetoněmecký sjezd, ani nebude otevírat otázku Benešových dekretů, aby získal publicitu. Což je věc, u které si nejsem jistý speciálně u Drahoše. Víte, byly tu řeči o tom, že případné zrušení dekretů by nemělo "nejspíš" žádný dopad a že "se na tom shoduje VĚTŠINA právníků". Což je velmi tristní vyjádření - vzpomeňte si na to, jak dopadla "bianco" doložka k církevním restitucím; také se říkalo že tam je jen pro jistotu a bude uplatňována ojediněle - a výsledkem byla více než tisícovka žalob, a přiklepnutí miliardových majetků, čímž byla v podstatě zásadně zpochybněna smysluplnost rozsahu vyplácení pevně určených náhrad, již tak přemrštěných. Jak byste se tvářili, kdyby se o Vaší vlastní nemovitosti říkalo, že "většina právníků" se shoduje na tom, že je skutečně Vaše? Také byste nechtěli takto vágní definici - chtěli byste mít absolutní jistotu. Pro mě je tou jistotou Zeman.

J. Sýkora 12.1.2018 9:36

Jak jste v tom případě vnímal Milošovo vřelé předvolební objímání s rakouským prezidentským kandidátem Hofferem, který je známým a hlasitým zastáncem teze o zločinnosti vyhnání jenom proto, že Hoffer se jevil jako lepší kandidát jeho řídícím důstojníkům z Kremlu?

:D

J. Sýkora 12.1.2018 9:40

Kromě postsovětského prostoru nebývá zvykem, aby prezidenti jedné země otevřeně podporovali prezidentské kandidáty ve volbách u sousedů. Miloš Zeman je ale výjimečný prezident, a tak si před opakovanou prezidentskou volbou v Rakousku pozval na Hrad Norberta Hofera, kandidáta rakouských Svobodných. To u takového vlastence, jakým je Zeman, překvapí: právě rakouští Svobodní upřímně nenávidí Čechy jako málokdo.

Bývalý šéf rakouských Svobodných a korutanský hejtman Jörg Haider měl blízko k náckům, kteří neměli nejblíž nejen k Čechům. Kvůli Temelínu chtěl dokonce blokovat náš vstup do EU a Benešovy dekrety považoval za zločin, když je přirovnal k transportům židů do vyhlazovacích koncentráků.

Podobně je na tom i Hofer. Ten sice Haiderův slovník trochu zmírnil – přinejmenším před cestou do Prahy – do politicky korektnější podoby, názory jeho strany ale zůstávají stejné: zbavte se Beneše a Temelína, jestli vás máme mít rádi. Zeman ale Temelín miluje a obhajoba Benešových dekretů mu pomohla na

J. Pluk 12.1.2018 10:00

No a projednával Zeman s Hoferem Benešovy dekrety? Řekl Zeman něco ve smyslu že by měl být Beneš v den Haagu nebo něco podobného? Představte si, kdyby Hofer vyhrál příští rakouské volby a přijel na schůzku s Drahošem... to by měl asi podstatně méně zábran...

Kdepak, děkuju pěkně, nechme tam Zemana - i kdyby měl poblít korunovační klenoty, bude to pro naši zemi menší riziko, než účast prezidenta na sjezdu landsmanšaftu. A jestli si myslíte že to, že landsmanšaft jako organizace vyjmul ze stanov majetkové nároky (teprve nedávno), neznamená to, že by tím v případě zrušení dekretů byl nějak právně vázán jeden každý člen jako fyzická osoba.

Osobně už mám po krk všech, co se chtějí pořád omlouvat a dělat "vstřícná gesta", nakonec s námi každý jen vy*ebal, zneužil nás a nějak si nemůžu vybavit, kdy naposled udělal někdo vstřícné gesto vůči nám...

J. Sýkora 12.1.2018 10:06

A on landsmanšaft a Hermanem na svém srazu dekrety projednávali? A co Drahoš, jehož příbuzní byli za WW2 zavražděni? Ten taky projednával dekrety?

Minule jste na téhle lži měli postavenou celou negativní kampaň, kterou Zeman vyhrál, letos se ptám, kde je Zemanův boj proti zastáncům Sudeťáků, když se mu hodí se s nimi objímat!

Na to odpovídejte!

:D

J. Tobby 12.1.2018 10:38

Drahoš je schopný všeho. Bohužel. :D

J. Pluk 12.1.2018 10:56

Hofer doma kritizuje dekrety, ale před Zemanem se o nich ani nezmínil. Přece jen, už si v Rakousku začínají uvědomovat, že není vhodná doba pro snahy o získání části země svého souseda, když ztrácí zemi vlastní.

V Rakousku už toto téma ve světle migrační krize pohasíná - mnozí Rakušané (a nejen oni) si začínají uvědomovat, že pokud to vítací šílenství neskončí, budou brzy oni sami s prosíkem žadonit u našich hranic, aby uprchli do země kde ještě gangy muslimských adolescentů neterorizují celá města a z nedostatku "lovné zvěře" v podobě bílých dívek začínají podnikat nájezdy na venkov.

Každopádně, ještě úplně mimo mísu téma dekretů není. Potřebujeme ještě 5-10 let, než uplyne doba, kdy nezbude nikdo, koho by ještě dekrety zajímaly. Druhé funkční období Miloše Zemana proto bude dost zásadním příspěvkem.

A ohledně schůzky s Hoferem - ten není přímo členem nějakého spolku odsunutých. Byl to potenciální představitel sousedního státu a má smysl hledat společná témata.

P. Pruner 12.1.2018 9:50

Pane Pluku, píšete to dobře. Já jako největší brzké nebezpečí vidím připravovaný předpis Dublin IV podle kterého by politici ztratili vliv na přerozdělování imigrantů, byl by to pouhý úřednický úkon z Bruselu. Je typické, že naše média o tom nepíší. Boj proti tomu bude vyžadovat od prezidenta odvahu postavit se většině v EU - tu si z více důvodů u řady z těch 9 kandidátů nedovedu představit. Nebudu jmenovat, nechci dnes dělat negativní kampaň.

J. Pluk 12.1.2018 10:07

To také, ale v tomto případě nemá prezident v podstatě žádný vliv. Kdežto účast prezidenta na sjezdu landsmanšaftu by posunula snahy o zrušení dekretů do úplně jiné roviny.

Každopádně Zeman je i v tomto ohledu nejlepší - u jiných kandidátů by to Brusel alespoň zkoušel formou podpory migrace "něco za něco", jenže u Zemana je jim jasné, že to vůbec nemá smysl tak komunikaci tímto směrem vůbec nezkoušejí. Což je ten nejlepší stav.

J. Sýkora 12.1.2018 10:12

Tak to určitě nebudete volit známého eurofederalistu Zemana, že?

:)

J. Sýkora 12.1.2018 9:31

Zemanův volební tým je na druhé kolo volby zcela připraven!

https://pbs.twimg.com/media/DTS4HxWXkAQ39b5.jpg

J. Nový 12.1.2018 9:31

Já k volbám nejdu, ale pokud vyhraje Zeman, tak to tady bude zase nablito. Denemark a spol. nezklame nikdy :-)))

J. Denemark 12.1.2018 9:33

Já jsem latentní fanda zEmanova znovuzvolení, ruská filcko.)

J. Sýkora 12.1.2018 9:37

Já taky a ještě lafeta! :D

J. Nový 12.1.2018 9:53

a spol. :-)))

J. Pluk 12.1.2018 9:49

Zas nějaká bububu rusko výhrůžka. Možná by Vám byla blízká větička která se obvykle používá pro podporu migrace: "U nás přece žádné ruské tanky nejsou" :-)

Rusko není hrozba, sami mají dost problémů s vlastní zemí. Ruská armáda sestává převážně z letadel a tanků, které byly vyrobeny v 70. - 80. letech a už tenkrát byly zastaralé. Největší slabinou ruské armády je ale logistické zajištění - od letounů včasné výstrahy, elektronického boje, až po třeba obyčejné náklaďáky, muniční vozy a cisterny pro tankování paliva. T72 ujede v bojových podmínkách dejme tomu 150 kilometrů - a bude potřebovat naftu. V Papoilu ji asi nenačerpá. Rusko prostě nemá na to, aby provádělo bojové operace dál než pár set kilometrů za vlastními hranicemi. A tam kde nemají jejich rozchod kolejí, by bylo ochromené úplně.

Nestaneme se ani kolonií Číny - ta bude mít plné ruce práce s kolonizací Spratleyových ostrovů a hned poté Sibiře.

J. Sýkora 12.1.2018 9:57

Jasně Vaňku - a řekli ti taky že městskou čtvrť i s jejími obyvateli spolehlivě srovná se zemí jeden zapomenutý dělostřelecký granát z 1. světové války?

:)

M. Chmelíček 12.1.2018 13:39

To tu jsou i jiní kandidáti na zbavení svéprávnosti.

J. Dusitko 12.1.2018 9:31

Tak amerikán prý českého původu Jiřík Dienstbírů podpořil Drahoše. No to mu pomohl jak prase brance...

P. Pruner 12.1.2018 9:42

Podpořila ho řada opor tábora pravdy a lásky a vítačů imigrantů. Aby se do druhého kola nakonec nedostal havlista pan Fischer či pan Horáček, který po Zemanovi je dvojka s vlastní hlavou.

Já jen mám obavy, aby někteří sympatizanti Miloše Zemana nezůstali doma sedět na zadeli. Sám se nezvolí.


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...