Úterý 18. února 2020svátek má Gizela 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman v reakci na berlínský útok odmítl uprchlíky na území České republiky

Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Prezident Miloš Zeman lituje, že se naplnila jeho varování o útocích v Evropě. Uvedl to mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. V reakci na útok v Berlíně připomněl prezidentovo odmítání uprchlíků na českém území.

„Tím, že jde o uprchlíka se jednoznačně potvrdila varování pana prezidenta,“ řekl Ovčáček na dotaz, co si prezident myslí o možnosti, že pachatel berlínského útoku je uprchlík. „A potvrzuje se stanovisko pana prezidenta, žádné uprchlíky na území České republiky. dodal mluvčí.

Bezpečnostní opatření na Hradě do odvolání.

„Opatření jsou důležitá a mají své opodstatnění,“ řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dodal, že se v nich bude pokračovat do odvolání. „Teroristické útoky se přibližují k území České republiky, co víc k tomu dodat,“ sdělil mluvčí novinářům.

Dotaz novinářů, zda by se bezpečnostní opatření neměla týkat i týmu prezidenta, kteří nemají prověrku odbyl Ovčáček slovy, že takovou otázku opravdu neřeší.

V pondělí večer vjel kamion do davu na vánočním trhu v Berlíně. nejméně 12 lidí zemřelo, 48 lidí bylo vážně zraněno. Kamion ujel nejméně 50 metrů, než se zastavil, za ním zůstala jen spoušť. Zpočátku se policie domnívala, že pachatelem je Pákistánec, kterého zadržela po spolupráci s obětavým svědkem tragédie. Pak se ale objevila informace, že zadržený zřejmě není hledaným mužem.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

VYZKOUŠEJTE S NÁMI: Prémiová kojenecká mléka a kaše Kendamil
VYZKOUŠEJTE S NÁMI: Prémiová kojenecká mléka a kaše Kendamil

Staňte se jednou z dvaceti testerek kojenecké výživy Kendamil. Ta se vyrábí z kvalitního plnotučného mléka a oblíbila si ji dokonce i britská královská rodina.