Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

‚To víno bylo nealkoholické.‘ Ovčáček obhajuje Zemana, který měl před sebou skleničku bílého

Prezident Miloš Zeman přijal v Lánech šéfa ODS Petra Fialu s jeho spolustraníkem Pavlem Blažkem. (22. září 2021) foto: Tweet Jiřího Ovčáčka

Prezident Miloš Zeman se po pobytu v Ústřední vojenské nemocnici cítí lépe. Podle slov mluvčího Jiřího Ovčáčka na Rádiu Impuls se domů těšil a po schůzích s několika politiky z vládní i opoziční strany ho čeká krátký odpočinek.
  16:49

„Doma je doma a pan prezident se moc těšil, až se bude moci vyspat ve své posteli v Lánech nikoli v nemocniční,“ uvedl o zdravotním stavu hlavy státu jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Podle jeho slov se prezident cítí lépe.

Miloš Zeman ve středu opustil po osmi dnech Ústřední vojenskou nemocnici v Praze a hned ho čekala politická setkání. Na schůzce s předsedou ODS Petrem Fialou se na stole objevilo i víno.

„Pan prezident musí po infuzích draslíku dodržovat určitý režim, takže to víno bylo nealkoholické. K porušení doporučení lékařů po infuzích nedošlo,“ komentoval to Ovčáček.

Zeman ve středu odpoledne jednal i s šéfem SPD Tomiem Okamurou a ministryní financí Alenou Schillerovou za ANO. To ho vyčerpalo. „Teď má pan prezident možnost si dva dny odpočinout. V pondělí na něj bude čekat schůzka s premiérem Andrejem Babišem,“ uvedl mluvčí.

Hloupí novináři chtějí znát Zemanův stav už při nástupu do ÚVN, tvrdí Hrad

Mluvčí hradu schytal kritiku od široké veřejnosti, že dostatečně neinformoval v prvních dnech hospitalizace o stavu prezidenta. Na Twitteru se v té době objevil pouze biblický žalm.

Žalm vítězný

Pro Rádio Impuls Ovčáček uvedl, že: „to byl žalm vítězný. Žalm není tesknota, je to radost a povzbuzení. Samozřejmě jsem se za pana prezidenta modlil. Každý, kdo má dar víry, by se měl modlit za své přátele a nepřátele.“

Mluvčí Hradu cituje žalm z bible, k Zemanově hospitalizaci mlčí

Zásadní komunikační chybu nepřipouští. „Pokud jde o komunikaci, vždy se do ní snažím vkládat lidské prvky a odmítám dělat PR. To do politiky nepatří,“ doplnil. 

Zmínil také volby do Poslanecké sněmovny. „Výsledky budou jistě zajímavé. Prezidentovi přeji hodně sil, protože ho po volbách čeká důležitý úkol,“ řekl Ovčáček.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat