Diskuse k článku: Zeman začal novou kampaň ostře: Schwarzenberg hlasoval pro vyšší DPH

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 41
  • Poslední: 14.1.2013 0:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Dubanová 14.1.2013 0:05

koho budeme mít na Hradě ?

Švýcarský Neue Züricher Zeitung (NZZ) stejně jako další listy srovnává oba kandidáty, kteří se probojovali do druhého kola. Zatímco německý Kölnische Rundschau ho vidí jako měření levice s pravicí a berlínský TAZ jako souboj šlechtice a provokatéra, podle curyšského deníku bude konfrontace Zemana se Schwarzenbergem plebiscitem o dvou zcela odlišných pohledech na svět.

Ministr zahraničí podle něj představuje svět humanistických ideálů, "které se z české politiky už prakticky vytratily". "Zeman naproti tomu vystupuje nenuceně a lidově, nikdy si neodpustí bonmot, i kdyby to mělo být za cenu pravdivosti, a ví, jak s pomocí ostrého vtipu a rétorického nadání dosáhnout účinku," charakterizuje expremiéra, který podle listu současně ztělesňuje mnoho negativního, co za posledních 15 let poznamenalo Českou republiku. Označuje ho za "architekta politického kartelu velkých stran", tedy opoziční smlouvy, kterou v roce 1998 jako tehdejší šéf ČSSD podepsal s tehdejším předsedou ODS Václavem Klausem.

M. Dubanová 14.1.2013 0:05

Re: koho budeme mít na Hradě ?

"Tím byly položeny základy politickohospodářského filcu, jehož negativní důsledky nebyly dodnes překonány," míní NZZ, podle něhož Zeman na mocenskopolitické úrovni vystupuje stejně jako Klaus,"kvůli čemuž jsou si oba bližší, než by se na první pohled mohlo zdát".

M. Rak 13.1.2013 0:02

Karel je zpěvák...

Schwarzenberg že reprezentuje ty vzdělané? A nezná ani slova hymny ne svého státu, Švýcarska, ale státu, za který chce být prezidentem? Navíc neumí ani pravopis, ve slově svými napsal měkké i po v . Dále má je gymnázium.

Jeho slovní projev je ubohý, a to doslova. Těším se na diskuze...

Jinak má určité charisma, ale to je asi tak všechno, a je šéfem TOP 09 s Drábkem, Kalouskem...a členem této povedené vlády...

M. Písecký 13.1.2013 3:13

Ale zná slova hymny, jen má natolik soudnosti

že zpěv na veřejnosti z pochopitelných důvodů nepěstuje. Mně osobně to přišlo až moc patetické, vnímal jsem jeho rozpaky a říkal jsem u TV "sakra mlč ty ***!", ale nakonec taková jedna hymna znamená víc, než opakované trapné hlášky, že máme lepší pívo než Slováci.

KS reprezentuje rozhodně tu vzdělanější část populace, bez ohledu na dosažené vzdělání jeho samotného a jistě to nějaký průzkum potvrdí. Pro mne je třeba dost podstatné i to, že MZ je vlastně celoživotní teoretik, podobně jako Klaus, kdežto KS v podstatě vedl desítky let rodinnou firmu s pobočkami v několika zemích, byť o sobě tvrdí, že je jen větší sedlák.

K poslední větě, Zeman byl šéfem strany a velmi povedené vlády s Kavanem, Srbou, Svobodou, Snopkovou, Davidem, Lánským, Šímou, Grossem, Schlingem, Douchou, Palasem... na všechny si samozřejmě nevzpomenu :)

M. Charouz 12.1.2013 21:54

Místo Zemana kníže a po knížeti král!

M. Komárek 12.1.2013 21:25

Věřím, že Karel si zachová noblesu

a nechá Zemanovy sprosté výpady bez povšimnutí. Ignorace těch výštěků by Zemana dostala do potřebné zuřivosti a ztráty části voličů. Pak už to nezachrání ani celodenní umělý úsměv jeho dcery ...

J. Polanecký 13.1.2013 11:14

Re: Věřím, že Karel si zachová noblesu

Není bez zajímaosti nahlédnout, jaké DPH mají v programu Zemanovci.

V. Grycz 12.1.2013 21:20

Zase v lihu

o tom co odhlasovat rozhodovala K9. KS plnil jen pokyny Kalouse. Zeman by měl mlčet, jeho akce čisté ruce dopadla úmyslně krachem, protože polovina socanů by skončila v base. Grulich se Standou to samozřejmě preventivně jistili.

V. Prokeš 12.1.2013 21:07

Zeman prezidentem, ani náhodou!

A to je teprve začátek, takže si musí dát kníže pozor a jeho tým se trochu musí zaměřit na  minulost toho bonmotisty Bimbo Zemana, která určitě není bez poskvrny. Jeho obhajoba oposmlouvy s Klausem, že prý přivedla stabilitu do politiky, je jen poloviční pravdou, neboť její důsledky jsou neskutečně horší než ty klady, neboť to byl počátek postkomunistického mafiánského kapitalismu a začátek prorůstání kmotrů do obou těchto stran, což přivedlo ČR do všech potíží, které se nyní řeší a ještě řešit dlouho budou.

ODS si již, za tento poklesek Klause, vypila svůj kalich hořkosti, debaklem u několikerých voleb, naposled Sobotky, do dna a je nepochopitelné, že druhý muž této smlouvy o rozdělení posic a rozparcelování sfér zájmů Zeman by měl být prezidentem ČR, to snad nikdo nemůže myslet vážně.

J. Bieber 12.1.2013 20:49

To byl tedy projev, skoro jak Jyrkův únor

Minimálně

technicky z toho opravdu dýchala minulost. Zvuk zašuměný, kymácející se

mikrofon v obraze, mluvící mluvčí mimo obraz. Zeman pochválil stabilitu oposmlouvy, a dál se nebavil s voliči, ale s Karlem S. Celkem nekreativně se ho snažil umazat Nečasem a činností vlády. Blábolil o levici a pravici, o kterou tu vůbec nejde, ujel mu kandidát Francie, Hollande a Sarkozy. To je ale jen jeho zbožné přání. Výkon ubohý, asi mu už došlo, že to projel, a nebylo mu dobře. A poslední trumf? Tramtadadá.. Kalousek!

M. Šejna 12.1.2013 20:24

Lidovky už rozběhly kampaň proti Zemanovi

Já narozdíl od místních diskutujících viděl obě vystoupení Zemana i Schwarzenberga. Takže vím, že ostrý výpad Zemana proti Scharzenbergovi byla reakce na to, že Schwarcenberg nejprve zaútočil na Zemana. Lidovky tohle samozřejmě nenapsaly a jen informují o útoku Zemana. Klasická podpásovka Lidovek. A většina místních diskutujících jim to žere i s navijákem.

J. Kliment 12.1.2013 20:40

Re: Lidovky už rozběhly kampaň proti Zemanovi

Mýlíte se. I já jsem viděl oba šoty - a pan Schwarzenberg na pana Zemana neútočil. On zcela pregnantně prohlásil, že je spjat s vrcholovou politikou této země v minulosti. A to je pravda, ne?  Pan Zeman rozbíhá kampaň sám proti sobě, on si snad nedokáže říct ani o hrnek kafe aniž by zurážel servírku i kuchaře.

M. Šejna 12.1.2013 21:17

Re: Lidovky už rozběhly kampaň proti Zemanovi

tak v tom případě ale Zeman také neútočil. Řekl, že Schwarzenberg je spjat se současností - tedy současnou vládou. Je na tom něco nepravdivého?

Ale jinak jste klasickým příkladem ubožáka, co toleruje urážky svých oblíbenců, ale vytačejí ho urážky neoblíbenců.

J. Kliment 12.1.2013 21:41

Re: Lidovky už rozběhly kampaň proti Zemanovi

S. k. : 1,2

M. Písecký 13.1.2013 9:00

Ubožák jste vy, Šejno,

já taky slyšel oba projevy. Pokud bych měl upravit vyjádření KS na délku a úroveň agresivity MZ, pak by znělo asi takto: "MZ je spjat s minulostí, jeho podřízení vydírali úředníky, plánovali vraždy, vozili desítky milionů z úplatků za grippeny v igelitkách a diletantsky prodali IPB za minus 170 mld."

M. Komárek 12.1.2013 19:51

Zemanova kampaň?

Očekávám, že v příštích dvou týdnech uvidím jeho dceru asi tak 20x denně.

J. Feřtková 12.1.2013 19:45

Jak to Zeman myslel s tou DPH?

V program SPOZ navrhují ponechání snížené sazby DPH pouze pro základní potraviny a léky na úrovni 10 % a zvýšení základní sazby DPH na úroveň 21 - 25 %. Nad to navrhují vyšší zdanění tzv. luxusního zboží zvláštní zvýšenou sazbou. Pro srovnání, v roce 2013 je základní sazba DPH 21%, snížená sazba 15%. Tedy na leckteré zboží SPOZ navrhuje ještě vyšší sazbu, než která platí nyní. Nejsem si jistá, jestli zrovna DPH je pro Zemana dobrý argument, ale chápu, že to zní dobře.

M. Komárek 12.1.2013 19:48

Zeman byl vždy demagog a lhář

k stáru se jen těžko změní, špatné vlastností věkem spíše akcelerují ...

J. Polanecký 13.1.2013 11:17

Re: Zeman byl vždy demagog a lhář

Hlavně je to člověk, který s gustem uráží a ponižuje každého, kdo mu  hned nejde na ruku, nekýve, nedrží zobák nebo neříká, co chce MZ slyšet.

Z. Diviš 12.1.2013 18:53

Právě tímto ...

to Zeman prohraje. Karle, nechte ho žvanit, co chce! Vystřílí prach a pak bude vidět, že vlastně nic rozumného nenabízí!

J. Urban 12.1.2013 19:08

Re: Právě tímto ...

Kéž byste měl pravdu.

Z. Diviš 12.1.2013 19:17

Re: Právě tímto ...

Pan Karel se nesmí nechat vyprovokovat, zatím to umí, nesmí se nechat vyprovokovat.

Z. Diviš 12.1.2013 19:19

Karel Schwarzenberg

Mimochodem, on je právě tím, co by mohl v PREZIDENTSKÉ volbě spöjit slušné levicové voliče s pravicovými. Já totiž jinak volím ČSSD, ale Zemana volit nebudu --- brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

M. Komárek 12.1.2013 19:37

Re: Karel Schwarzenberg

máte pravdu. KS rozhodně není typickým lídrem pravice, a ani Zeman není jednoznačný levičák. Tohle nebude střet pravice/levice. Mnohem spíše to bude střet generací, vzdělaných a nevzdělaných, měst a venkova, Čech a Moravy ....

J. Polanecký 13.1.2013 11:18

Re: Karel Schwarzenberg

Střet buranství a noblesy.

J. Denemark 12.1.2013 19:52

Souhlas.)

M. Komárek 12.1.2013 18:53

Opravdu jsem zvědav, jakou taktiku Zeman zvolí

Zeman umí jen napadat, urážet. Jenže KS je pro takovéto útoky krajně nevhodný cíl. Každý pokus o dehonestaci bude naběhnutím na vidle a přidá Karlovi nové sympatizanty ...

M. Charouz 12.1.2013 18:34

Viděl jsem to

A připadalo mě to jako nezvládnuté emoce a chlast.

L. Kubeš 12.1.2013 18:33

Českému národu zřejmě imponuje

ožralý hulvát.... -(

J. Urban 12.1.2013 19:09

Re: Českému národu zřejmě imponuje

Části národa. Doufejme, že přece jen té menší.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

POCTA BRATROVI. Číslo 23, které nosil jeho bratr Josef, si Jakub Šural vzal na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...