Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman žádá policii o ochranku pro dceru Kateřinu

Česko

  12:22
PRAHA - Ochranku bude mít nejen budoucí prezident a jeho žena. Tým Miloše Zemana požádá ministra vnitra Jana Kubiceho o přidělení ochranky i pro jejich dceru Kateřinu. Náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel už se nechal slyšet, že ochranku pro Kateřinu Zemanovou považuje za rozumný nápad.

Miloš Zeman s rodinou foto: MAFRA Dan Materna

"Určitě oficiální žádost na policii předložíme, jen nedokážu odhadnout, zda přes den, nebo až večer," řekla serveru iDNES.cz mluvčí Zemanova týmu Hana Burianová.

ČTĚTE TAKÉ:

Náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel považuje žádost za opodstatněnou. "Vzhledem k tomu, že dcera pana Zemana byla v předvolebním a volebním období dost exponována, a jak sleduji vyjádření v médiích, tak se bude podílet na nějakých kolech i nadále, tak to považuji i za rozumné," řekl Kužel.

Ministr Kubice ještě žádost na stůl nedostal, ale vyjádřil se, že pokud policie vyhodnotí bezpečnostní rizika a ochranku doporučí, samozřejmě návrh podepíše.

Přestože Miloš Zeman dostal ihned po zvolení hradní ochranku, má při sobě i nadále své soukromé bodyguardy. O jejich spolupráci nechtěl náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel nic prozradit. "Nevím, o kom mluvíte," reagoval na dotazy týkající se Zemanem placených strážců.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!