Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman si opět protiřečí. Žene venkov proti Praze a Prahu proti venkovu

Miloš Zeman při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman při rozhovoru pro LN | foto: MAFRA - Jan Zatorsky

PRAHA Miloš Zeman si v závěru kampaně zásadně protiřečí. Zatímco na venkově vyzývá obyvatele, aby šli k volbám a nenechali za sebe rozhodovat Pražany, v hlavním městě šíří inzeráty, ve kterých tvrdí, že by vetoval jakékoliv pokusy o přesun peněz z Prahy na venkov. Mluvčí Zemanovy kampaně označila za pravé letáky z venkovských oblastí.

"Prezident by neměl mluvit jen k lidem z pražských salonů," vysvětluje v úvodu klipu, apelujícího na voliče na venkově Zeman.

V inzerátu otištěném v deníku Metro si však protiřečí: "Hlavní město má svá specifika a proto je třeba, aby Praha čerpala z rozpočtu více, než menší města a obce," stojí v Zemanově inzerátu.

Jak ověřit pravost letáků?
Novelu zákona o rozpočtovém určení daní, která měla mírně zvýhodnit menší města, by Zeman podle inzerátu vetoval. Jenže v jedné z debat před prvním kolem kampaně s novelou souhlasil. 

"Jako dlouholetý obyvatel Prahy Vám mohu slíbit, že bych byl ve funkci prezidenta vždy nekompromisně proti jakýmkoli podobným opatřením namířeným proti Pražanům," píše dále Zeman v inzerátu.

Podle informací serveru iDnes.cz označila mluvčí Zemanovy kampaně za pravé letáky z venkova. K letákům z hlavního města se nevyjádřila. Obchodní ředitel deníku Metro Miroslav Mareš podle serveru odpověděl, že nemůže prozradit jméno zadavatele reklamy. "Nemůžeme to zveřejnit, protože máme ve smlouvě dodatek o mlčenlivosti," řekl Mareš.

Zemanův inzerát v deníku Metro

Zemanův inzerát v deníku Metro

Nelogičnost a rozporuplná vyjádření Zemanovu kampaň provázejí dlouhodobě. Na billboardech, které v závěrečných dnech kampaně zaplavily republiku, provolává: "Stop této vládě," jak by ji reálně jako prezident mohl zastavit, však už neuvádí.

ČTĚTE VÍCE O FINÁLE KAMPANĚ:

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...