23. listopadu 2012 7:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemanovci uváděli falešné sponzory. Zeman prý o ničem neví

Miloš Zeman mířící na Hrad | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman mířící na Hrad | foto: MAFRA - Petr Lemberk

PRAHA Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ) údajně uvedla v oficiální zprávě z roku 2010 falešné sponzory. Někteří z nich řekli, že peníze straně nikdy nedali. Zemanovci pochybení odmítají.

"Všichni dárci s námi sepsali řádnou darovací smlouvu," sdělil MF DNES místopředseda strany Martin Nejedlý. Novináři ale mluvili například s třiasedmdesátiletým Františkem Cecavou, který podle zprávy daroval straně 25.000 korun. "Tak to tedy ne. Ode mě nic takového nedostali. Jsem důchodce. Nemohl bych si to vůbec dovolit," řekl Cecava. Ve zprávě je uvedeno celé jeho jméno, datum narození i bydliště. Podobných případů je podle deníku více.

Předseda strany Miloš Zeman se na zprávu SPOZ již dříve odvolával, když tvrdil, že jeho nynější prezidentská kampaň bude transparentní. Jejím financováním se podle něj zabývají stejní lidé, kteří měli na starosti financování SPOZ před volbami v roce 2010. "Nejsem pokladníkem SPOZ a proto nevím, kteří dárci této straně věnovali či nevěnovali sponzorský dar," řekl Zeman ve čtvrtek.

Podle oslovených expertů může jít o snahu zakrytí skutečného sponzora, který nechce být vidět. Politická rada SPOZ uvedla, že chce deník oslabit Miloše Zemana v prezidentské volbě.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.