28. června 2017 20:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemanovi na cestě Vysočinou. První dáma krmila lišku štrúdlem

Ivana Zemanová v Pavlově | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivana Zemanová v Pavlově | foto: Twitter Jiří OvčáčekLidovky.cz

JIHLAVA Prezident Miloš Zeman při zahájení návštěvy Kraje Vysočina slíbil, že omezí nevybíravé verbální projevy vůči jiným politikům. V limuzíně odpoledne projel naučnou lesní stezku. První dáma Ivana Zemanová v Pavlově navštívila záchrannou stanici pro zvířata, kde například i nakrmila lišku štrúdlem.

Na setkání se zastupiteli kraje vysočina Miloš Zeman také řekl, že EU chybí silné vedení respektovaných politiků vzbuzujících důvěru a koncepční politika. Zeman nedávno hrubě napadl premiéra Bohuslava Sobotku ČSSD, jehož kritizoval za nedodržení koaliční smlouvy.

„Pokud nebudeme dodržovat smlouvy, stane se z politiky chaos. Nemohu slíbit úplně bobříka mlčení, ale omezím své verbální projevy a nebudu označovat některé politické antitalenty živočišnými termíny,“ slíbil Zeman reagující na prosbu krajského zastupitele Milana Plodíka (KSČM). Ten prezidentovi oznámil, že když pro něj sbírá podpisy pro prezidentskou volbu, lidé s nelibostí reagují na některá Zemanova prohlášení.

Setkáním s vedením kraje, zastupiteli a starosty obcí ve středu prezident na krajském úřadě v Jihlavě zahájil třídenní návštěvu Kraje Vysočina.

Otevření nové lesní cesty a návštěva zvířat

Zeman se ve středu také zúčastnil otevření nové Včelí stezky. Naučnou přírodní cestu ale projel v limuzíně, informoval server iDnes.cz. Obec na to byla připravená a na stezku nechala položit čtyři fůry štěrku.

Lesní cesta se upravuje každý rok, vysvětlil starosta obce Josef Nechvátal. „Pouze jsme to udělali k této příležitosti, aby tam auta s panem prezidentem mohla bez problémů projet,“ podotkl. Zemanův superb na naučné stezce stavěl u každé informační tabule.

Ivana Zemanová během svého prvního dne na Vysočině navštívila záchrannou stanici pro divoká zvířata. Na ochranou rukavici jí přistála sova pálená, poté podle fotografií zveřejněných na twitterovém účtu mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka také nabídla štrúdl lišce obecné. Kromě toho si například i pohladila netopýra.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz