Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemanovy portréty do kompostu, napsal po vulgarismech ředitel gymnázia. Klaun od Bakaly, urážel Ovčáček

Česko

  6:00
PRAHA - Minulý víkend neuspěl ve druhém kole senátních voleb, a tak se může opět plně soustředit na práci ředitele teplického gymnázia. První viditelný krok Zdeněk Bergman už učinil. Poté, co prezident Miloš Zeman vulgárně hovořil v rozhlase, nechal dle svých slov zahrabat jeho portréty do kompostu. Později upřesnil, že šlo o nadsázku. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka jde o projev hluboké duševní frustrace.

Portrét prezidenta Miloše Zemana, který visí v řadě českých škol. Tento nechal ředitel pardubického gymnázia sundat již v roce 2014. foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Před čtyřmi lety jsem nechal svěsit obrazy pana prezidenta, které do té doby visely na čelní stěně každé učebny. Důvodem bylo chování, za které ve škole dávám ředitelskou důtku – použití sprostých slov ve veřejném projevu,“ uvedl Bergman na svém facebookovém profilu. „Nyní, po rozhovoru pana prezidenta pro Český rozhlas, jsem školníkovi uložil, ať ty obrazy zahrabe do kompostu,“ dodal posléze.

Hlava státu v pondělním rozhovoru pro veřejnoprávní stanici uvedla, že u příležitosti 28. října, kdy si Česko připomene sto let státnosti, vyznamená tři osoby za boj proti „ekonomický zmr*ům“. Vulgárně přitom Zeman hovořil již v listopadu 2014, jak Bergman připomněl, kdy se taktéž ve vysílání Českého rozhlasu vulgárně vyjadřoval v souvislosti s ruskou skupinou Pussy Riot.

Neúspěšný kandidát do Senátu a ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman.

Neúspěšný kandidát do Senátu a ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman.

Ředitel gymnázia chtěl příspěvkem podle svých slov vyjádřit znechucení nad mluvou nejvyššího ústavního činitele. „Připouštím, že jsem si do pana prezidenta trochu rýpl, ale jenom na Facebooku. Ve škole se fyzicky nic nestalo,“ řekl serveru Lidovky.cz. „To o kompostu je nadsázka,“ doplnil se slovy, že Zemanovy portréty nikam zahrabány nebyly.

17.října 2018 v 08:53, příspěvek archivován: 19.října 2018 v 16:15

Před čtyřmi lety jsem nechal svěsit obrazy pana prezidenta, které do té doby visely na čelní stěně každé učebny. Důvodem bylo chování, za které ve škole dávám ředitelskou důtku - použití sprostých slov ve veřejném projevu. Nyní, po rozhovoru pana prezidenta pro Český rozhlas, jsem školníkovi uložil, ať ty obrazy zahrabe do kompostu.

Jeho výroku si přesto všimli na Hradě. „Zdá se, že teplické gymnázium vede klaun a milovník (Zdeňka) Bakaly a (Viktora) Koženého v jedné osobě,“ poznamenal útočně a bez předložení důkazů pro svá tvrzení pro Lidovky.cz prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Druhé vysvětlení může být, že jde o projev hluboké duševní frustrace z prohraných senátních voleb, která se projevuje přenesením zlosti na jinou osobu,“ připomněl Bergmanův prohraný duel z minulého víkendu se senátorem Jaroslavem Kuberou (ODS).

Zdeňku Bergmanovi projevilo důvěru v letošních volbách přes 44 procent voličů na Teplicku. S dlouholetým primátorem lázeňského města, který byl blízko vítězství již v prvním kole, prohrál nakonec o téměř osmnáct set hlasů. Pro Kuberu to byly čtvrté úspěšné senátní volby v řadě (v horní komoře Parlamentu působí již od roku 2000). Zároveň ale také poslední, jak uvedl v nedávném rozhovoru pro server Lidovky.cz. Kandidovat na politickou funkci už prý nikdy nebude.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat