12. ledna 2013 14:58, aktualizováno  15:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemanův miniaturní volební štáb: není to pomsta novinářům?

Volební štáb Zemana netrpělivě očekává výsledky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volební štáb Zemana netrpělivě očekává výsledky | foto: Lidové noviny

Jeden z favoritů přímé volby otevřel snad historicky nejmenší volební štáb. Je tady dost stísněná atmosféra, hlásí reportéři

Před novináře přestoupili v půl třetí zástupci voleního týmu Miloše Zemana  „Vítám vás v tomto údajně nejmenším volebním štábu ze všech,“ řekl novinářům předseda SPOZ a člen volebního týmu Miloše Zemana Vratislav Mynář. Narážel na výtky novinářů, kteří si stěžovali na nedostatek místa.

 

A prostory restaurace, v nichž Zeman zřídil svůj štáb, skutečně vypadaly, jako by se chtěl přítomným novinářům pomstít. Pro 70 akreditovaných zástupců médií byly připraveny pouhé tři kavárenské stolky. Celá místnost má maximálně 7 krát 5 metrů.

 

„Zažili jsme tu celou tvorbu kampaně a proto jsme tu chtěli zůstat,“ vysvětlil Mynář. Ten zároveň poděkoval voličům za hojnou účast ve volbách. „Voliči jasně ukázali, že lidé jsou znechucení politikou a chtějí ji změnit,“ doplnil další ze členů týmu, místopředseda SPOZ a zástupce společnosti Lukoil Martin Nejedlý. Ten se bránil otázkám na financování Zemanovy kampaně, dnes na podobné debaty prý není čas. „Od začátku jsme jasně ukázali, že naše financování je transparentní. K tomuto tématu bylo řečeno mnoho. Nedělejme dnes volební kampaň, zůstaňme u výsledků. Naše financování je transparentní. Pokud Miloš Zeman postoupí do druhého kola, budeme to nadále ukazovat,“ doplnil.