26. prosince 2013 17:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemanův projev? 'Spojil lidi jen v tom, že nadávají jednotně na něho'

Miloš Zeman a jeho vánoční poselství. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman a jeho vánoční poselství. | foto: Roman VondroušČTK

PRAHA Vánoce jsou podle Miloše Zemana čas pro bilancování a hodnocení, proto druhý svátek vánoční zvolil k "poselství". Server Lidovky.cz oslovil známé osobnosti s dotazem, zda se k Zemanově vánočnímu bilancování přidaly a jak projev hodnotily.

Petr Čtvrtníček (herec)

Petr Čtvrtníček.

Obsahově mi vše bylo jasné od chvíle, kdy nám pan prezident slíbil, že nebude unavovat výčtem toho, co všechno stihl a pak to všechno dlouze vyjmenoval. Spíše mě zaujala formální výtvarná stránka skeče. Vypadalo to, jako když dotyčného převedli do narychlo sbouchané dekorace, posadili ho na překližkou vyztuženou rustikální židli, hodili na něj sako z fundusu a režisér zvolal: "Miloši pojď, je to tvoje!"

Ivo Mathé (bývalý hradní kancléř a šéf ČT)

Ivo Mathé by se mohl stát novým ministrem kultury.

Miloš Zeman si dával hodně záležet, aby projev byl jiný. Zdůraznil, jak se zavázal dávat lidi dohromady. Každodenní praxí ale dokazuje pravý opak. Šlo o přehlídku jáství. Za zbytečné považuji vysvětlení, proč nebude dávat milosti. Uvedl z kontextu tři vytržené příklady. To bylo nefér. Pak taková drobnost, zapomněl říct, že Rusnokova vláda nedostala důvěru.

Jiřina Šiklová (socioložka)

Jiřina Šiklová

Miloš Zeman jmenováním vlády zvýšil svoji prestiž, ale i výdaje za dvojvládí v podobě Rusnokova kabinetu. Lidi spojil jen v tom, že místo na Klause dnes nadávají jednotně na něho. Chválím jej za to, že vyvěsil vlajku EU na Hradě.

David Černý (výtvarník)

Výtvarník David Černý.

Nejsem perverzní masochista, abych si užíval pohled na takovéto nízkopudové zvrácenosti. A informační hodnota výše zmíněného mě zajímala asi jako Putinova stolice.

vsvVěra Svobodová

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.