Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemanův sponzor získal zajímavé místo ve státní správě

Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman | foto: MAFRA - Dan Materna

Sponzor Miloše Zemana z volební kampaně František Gajdoš získal krátce před odchodem koncem úřednické vlády významný post ve státní správě.

Gajdoš, který je místopředsedou SPOZ v Moravskoslezském kraji je bývalý exekutor a Zemanovi věnoval na kampaň před přímou volbou prezidenta rovný milion korun. Patřil tak mezi pět největších donátorů kampaně. Napsal o tom server Aktuálně.cz.

 

Ministr práce a sociálních věcí v demisi a volební lídr SPOZ František Koníček Gajdoše jmenoval 13. ledna na post vedoucího Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Jde o místo, kde se základní plat pohybuje podle tabulek mezi 42 až 45 tisíci korun, píše Aktuálně.cz.

 

"Ano, pan František Gajdoš skutečně nastupuje," sdělila odcházející vedoucí inspektorka Václava Kociánová, která na své místo po šesti letech rezignovala.

ČTĚTE TAKÉ:

Výběrové řízení na vedení jednoho z osmi regionálních inspektorátů se v Gajdošově případě nekonalo a o jmenování rozhodl ministr Koníček.

 

Ministr práce a sociálních věcí jmenuje vedoucí inspektory po projednání s generálním inspektorem, kterým je v současnosti Rudolf Hahn. Ten řekl, že byl o Gajdošově jmenování předem informován, bližší informace o jeho výběru ale nemá. "Jmenování pana Františka Gajdoše nebylo mým návrhem ani mojí iniciativou. Jaké okolnosti byly pro ministerstvo práce a sociálních věcí rozhodující při výběru a k jakým aspektům bylo při tom přihlíženo, je otázkou, na kterou neumím odpovědět," popsal svou roli ve výběru Hahn serveru Aktuálně.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...