Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel český veterán Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Byl držitelem medaile Za hrdinství

Česko

  21:15
Ve věku 39 let v pátek náhle zemřel český veterán Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Za hrdinství, které tehdy prokázal v boji navzdory těžkému zranění, dostal před třemi lety medaili od prezidenta. Na sociálních sítích úmrtí Mevalda oznámili 41. mechanizovaný prapor a ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Ve věku 39 let zemřel 10. listopadu český voják Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Na archivním snímku z 28. října 2014 je s Medailí ... foto: ČTK

„V předvečer Dne veteránů nás ve věku 39 let náhle opustil Jaroslav Mevald, novodobý veterán a nositel Medaile Za hrdinství. Čest jeho památce!“ sdělil na twitteru Stropnický. „Bohužel Vám musíme oznámit, že nás opustil náš kamarád Jaroslav Mevald. Upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Nikdy na tebe nezapomene a navždy budeš v našich srdcích,“ uvedli na facebooku Mevaldovi kolegové z armády.

Zavzpomínejte na Jaroslava Mevalda i další padlé české vojáky. Na pietní stránce můžete napsat kondolenci.

Pieta za padlé vojáky.

V červenci roku 2014 nejprve zahynuli v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka čtyři čeští vojáci a pátý zemřel později v nemocnici. Jen několik dní po tomto střetu byla napadena také jednotka, v níž byl Mevald. Při dopadu protitankové střely tehdy Mevald utrpěl těžká zranění, včetně poranění hlavy. Přesto opětoval střelbu a kryl své spolubojovníky.

14.listopadu 2017 v 19:30, příspěvek archivován: 14.listopadu 2017 v 21:14

V předvečer Dne veteránů nás ve věku 39 let náhle opustil Jaroslav Mevald, novodobý veterán a nositel Medaile Za hrdinství. Čest jeho památce!

Autor: