Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel zpěvák Les Humphries

Česko

LONDÝN Zakladatel popové skupiny 70. let Les Humphries Singers, zpěvák Les Humphries, zemřel mimo pozornost médií v nemocnici Basingstoke na jihu Anglie již 26. prosince 2007. Agentuře DPA to teprve včera potvrdil pohřební ústav, který zařizoval zpěvákovo zpopelnění.

Les Humphries Singers se prosadili počátkem 70. let hity jako Mama Loo, Kansas City nebo Mexico a stali se jednou z nejúspěšnějších popových skupin své doby. Humphries sám jako skladatel je mimo jiné autorem úvodní hudby k německému detektivnímu seriálu Derrick, který vysílala i Česká televize. John Leslie Humphries se narodil 10. srpna 1940 v Croydonu u Londýna, k hudbě se dostal v roce 1966 jako člen pěveckého sboru britského námořnictva. Odešel pak do Hamburku, kde založil v roce 1969 slavnou „multikulturní“ skupinu Les Humphries Singers, která měla až 20 členů šesti národností. Skupina zaujala svým tehdy módním stylem hippies a její songy se dostávaly na špičky hitparád. Prodala na 40 milionů desek. S přicházejícím poklesem obliby skupiny však začal být problematický i sám Les Humphries. Pil, měl problémy s daňovým úřadem, stával se nevypočitatelným. V roce 1998 vyvolal svůj poslední skandál, když se vydával za vlastního bratra a šířil zprávu o své smrti. Později to označil za „nedorozumění“, média jej ale začala ignorovat. Podle pohřební služby zemřel na zápal plic. Urna se zpěvákovým popelem je dosud uložena v pohřební službě, protože si ji nikdo nevyzvedl. Les měl ze čtyřletého manželství syna Dannyho.

„Les byl talentovaný, geniální ve svých skladbách i aranžmá. Jeho práci lze označit jen jako grandiózní výkon,“ charakterizovala jej mluvčí skupiny Regional Singers, která z původních Les Humphries Singers vznikla. „Později byl ale nemocný, měl mnoho problémů, které dokázal kompenzovat jen určitým životním postojem,“ dodala s ohledem na jeho pozdější skandální období.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat