Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Zemřela novinářka Lenka Petrášová, dlouholetá reportérka MF DNES. Věnovala se hlavně zdravotnictví

Lenka Petrášová foto: MF DNES

Zemřela novinářka Lenka Petrášová, která dlouhé roky působila v reportérském týmu MF DNES. O jejím úmrtí informovali na Facebooku její známí. Věnovala se především zdravotnictví, o kterém psala taktéž na webech vitalia.cz, info.cz, uLékaře.cz či v časopise Moje zdraví. Tři roky pracovala v časopise Moderní řízení.
  12:39

Začínala v regionální kabelové televizi v Přerově, pak pomáhala založit noviny Hanácký informační týdeník. Po krátkém působení v Lidových novinách nastoupila v roce 1998 do Mladé fronty DNES, nejprve do regionální redakce, poté do celostátní.

Na svém profilu na sociální síti LinkedIn o sobě Petrášová napsala, že v MF DNES otevírala témata, která byla tabu.

Získala tři významná novinářská ocenění, dvě evropské ceny za zdravotnická témata a čestné uznání v Novinářské ceně Nadace Open Society Fund v roce 2013 za reportáže o „realitních hyenách“.

Od roku 2019 byla redaktorkou webu INFO.cz a pracovala v Czech NEWS Center v časopise Moje zdraví.

Petrášová pořádala a moderovala desítky seminářů a konferencí především pro pacientské organizace, lékaře a farmaceutické firmy, ale i řídila mezinárodní kulturní festival Wine&Art Prague. Deset let působila v neziskové organizaci Elpida, která se věnuje pomoci seniorům. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat