6. března 2017 11:12, aktualizováno  14:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Oběť vražedkyni z Anděla připomněla adoptivní matku. Jsem sexuální deviant, řekla u soudu

Vražedkyně ze Smíchova Michelle Sudků je u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vražedkyně ze Smíchova Michelle Sudků je u soudu. | foto: ČTK

PRAHA Michelle Sudků, která loni v létě ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově, tvrdí, že byla v době činu nepříčetná. Řekla to v pondělí u pražského městského soudu, který se případem začal zabývat. Podle znaleckých posudků sice Sudků trpí útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti ale porucha v době činu neovlivnila.

Sudků podle obžaloby chtěla zabíjet už dva týdny před událostí v obchodním centru. Loni 5. července se pokusila uškrtit dívku v kavárně na Újezdě. „Měla jsem chuť uškrtit nějakou dívku a pomilovat se s ní,“ řekla v pondělí soudu.

Po tomto incidentu ji policisté nechali převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, údajně však lékařům informace o útoku nepředali. „Nedovezli mě ani na stanici. To není normální, vždyť já jsem sexuální deviant,“ podivila se v pondělí Sudků. Zdravotníci ženu po dvou týdnech propustili, ve stejný den zabíjela.

Svou oběť si Sudků prý vybrala proto, že jí připomněla adoptivní matku. Soudu v pondělí řekla, že poté, co byla z léčebny propuštěna, se jí zatmělo v hlavě. Nůž, kterým čtyřiapadesátiletou ženu ubodala, si Sudků opatřila přímo v prodejně. Ženu bodla dvakrát, napadená zraněním podlehla na místě. „Byla jsem nepříčetná,“ řekla obžalovaná. Dodala, že činu lituje a omluvila se rodině zabité ženy. „Omlouvám se, že jsem jim vzala manželku a maminku, že s nimi nebyla na Vánoce doma,“ řekla.

„Pokud paní obžalovaná tvrdí, že byla v době činu nepříčetná, jde o její subjektivní hodnocení, tak ona vnímá svoje pocity,“ řekla žalobkyně Jana Murínová. „Ze znaleckých posudků rozhodně nevyplývá, že by v době obou činů byla nepříčetná,“ dodala.

Soud vražedkyně ze Smichova Michelle Sudku.
Praha, 6.3.2017 Soud vražedkyně ze Smichova Michelle Sudku.

Někdejší zdravotní sestra a sanitářka vypověděla, že byla agresivní už od dětství. Řekla, že v mládí zabíjela a znásilňovala psy. Sadistické myšlenky se u ní však prý začaly objevovat až ve chvíli, kdy chtěla podstoupit přeměnu v muže a začala brát hormonální injekce. Poté začala myslet na to, že by chtěla uškrtit nějakou ženu. Řekla, že lékařům v Bohnicích říkala, že je nebezpečná a že může někoho zabít.

Sudků hrozí za vraždu a pokus o ni až doživotní trest. Rodina zemřelé ženy také požaduje 850 tisíc korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Kvůli zásahu v kavárně na Újezdě jsou od minulého týdne obžalováni ze zneužití pravomoci dva policisté. Žalobci pro ně navrhli zákaz činnosti. Obžalobu projedná Obvodní soud pro Prahu 1, jednání zatím nenařídil.

Znalec: Dívku v kavárně zachránilo to, že se aktivně bránila

Dívku, na kterou obžalovaná Michelle Sudků zaútočila dva týdny před tím, než zabíjela v nákupním centru v Praze na Smíchově, zachránilo podle soudního lékaře to, že se aktivně bránila. Sudků ji škrtila tričkem loni v létě v kavárně na pražském Újezdě, dívka však stihla pod škrtidlo dát ruce. Zároveň křikem přivolala pomoc.

Sudků zákaznici kavárny následovala na toalety. Mezitím si svlékla tričko a poté, co dívka vyšla z kabinky, ji zezadu začala škrtit. Dívka ještě stihla dát pod škrtidlo ruce. „Pokud by je tak dát nestihla, došlo by vzhledem k intenzitě škrcení během několika desítek vteřin k poruše vědomí. Pokud by tlak trval několik minut, došlo by k udušení,“ řekl soudu znalec Jiří Hladík.

Napadená dívka ve své výpovědi na policii uvedla, že jí zasahující policisté dali na výběr - buď bude muset na služebnu kvůli sepsání záznamu, nebo nic nenahlásí a oni se postarají, aby byla útočnice převezena do Bohnic. „Zvolila jsem to jednodušší,“ řekla prý dívka, která se dnešního soudu nezúčastnila.

Soud četl i výpověď primáře oddělení, na kterém Sudků po události v kavárně pobývala. Policisté podle něj lékařům neřekli, co se v kavárně odehrálo, v záznamech o příjmu bylo podle něj uvedeno pouze to, že Sudků je v léčebně na vlastní žádost. Vyprávění o útoku považovali zdravotníci za plody její fantazie. „Neměli jsme žádné indicie o tom, že by se dopustila agrese proti lidem nebo zvířatům,“ uvedl primář.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz