Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ženu, kterou srazil Janoušek, pustili z nemocnice

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

Jedenapadesátiletá žena, kterou podle policie v opilosti srazil stíhaný lobbista Roman Janoušek, byla propuštěna z motolské nemocnice. Vyslechnuta by podle jejího advokáta Josefa Lžičaře měla být pravděpodobně až počátkem května.

"Propustili ji, ale po operaci hlavy bude ještě dlouho v pracovní neschopnosti," řekl serveru Lidovky.cz syn sražené ženy. Blíže se k případu však odmítl vyjadřovat. "Domluvili jsme se, že nebudeme poskytovat žádné informace," dodal k tomu jen.

ČTĚTE TAKÉ:


"Po jedenácté hodině ji rodina odvezla domů. Osobně jsem s ní ještě nehovořil. Mám ale informaci od jejího manžela, že bude muset chodit  na kontroly a dechová cvičení, ty už má naplánované na příští týden. Propouštěcí zprávu jsem ještě neviděl," řekl LN Lžičař.

Žena podle advokáta po něhodě není ještě psychicky v pořádku.  "Rodina mi říkala, že už hlavně chtěla z nemocnice domů. Od jejího stavu se bude  odvíjet i výslech. Počítám ale, že by mohl proběhnout na začátku května," popsal.

Rozhodování o zákazu cestování

O tom, zda Janoušek bude moci cestovat do zahraničí, rozhodoval tento týden pražský městský soud v neveřejném zasedání. Obvodní soud pro Prahu 4 sice návrh státní zástupkyně na zabavení lobbistova pasu počátkem dubna zamítl, žalobkyně si však proti rozhodnutí podala stížnost.

Odvolací soud ale v úterý rozhodnutí prvoinstančního soudu potvrdil, vyplývá z informací o řízení zveřejněných na webových stránkách. Mluvčí městského soudu Martina Lhotáková rozhodnutí odmítla komentovat, protože zatím nebylo doručeno.

Lobbista podle policie při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce.

Podle serveru Týden.cz policie vyslechla už deset svědků, kteří incident sledovali. Státní zástupkyně Jitka Rybenská také serveru řekla, že bude nutné provést rekonstrukci činu.

Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policie jej dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. Lobbista deníku Blesk již dříve řekl, že po nehodě údajně netušil, že ženě ublížil, proto ji neposkytl první pomoc. Svého činu lituje. Prostřednictvím svého advokáta se také sražené ženě omluvil. Je připraven jí nahradit škodu. "Omluvu nám předal advokát," potvrdil jen syn sražené.  

"Advokát pana Janouška (Vít Široký, pozn. red.) mě urguje, abych vyčíslil odškodné. Až si prostuduju materiály z nemocnice, budu schopen k tomu říct víc. Počítám, že to bude příští týden," dodal k tomu Lžičar.

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Advantage Consulting, s.r.o.
ABSOLVENT V TECHNICKÉM OBORU

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč