Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
20. dubna 2012 13:19, aktualizováno  15:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ženu, kterou srazil Janoušek, pustili z nemocnice

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

Jedenapadesátiletá žena, kterou podle policie v opilosti srazil stíhaný lobbista Roman Janoušek, byla propuštěna z motolské nemocnice. Vyslechnuta by podle jejího advokáta Josefa Lžičaře měla být pravděpodobně až počátkem května.

"Propustili ji, ale po operaci hlavy bude ještě dlouho v pracovní neschopnosti," řekl serveru Lidovky.cz syn sražené ženy. Blíže se k případu však odmítl vyjadřovat. "Domluvili jsme se, že nebudeme poskytovat žádné informace," dodal k tomu jen.

ČTĚTE TAKÉ:


"Po jedenácté hodině ji rodina odvezla domů. Osobně jsem s ní ještě nehovořil. Mám ale informaci od jejího manžela, že bude muset chodit  na kontroly a dechová cvičení, ty už má naplánované na příští týden. Propouštěcí zprávu jsem ještě neviděl," řekl LN Lžičař.

Žena podle advokáta po něhodě není ještě psychicky v pořádku.  "Rodina mi říkala, že už hlavně chtěla z nemocnice domů. Od jejího stavu se bude  odvíjet i výslech. Počítám ale, že by mohl proběhnout na začátku května," popsal.

Rozhodování o zákazu cestování

O tom, zda Janoušek bude moci cestovat do zahraničí, rozhodoval tento týden pražský městský soud v neveřejném zasedání. Obvodní soud pro Prahu 4 sice návrh státní zástupkyně na zabavení lobbistova pasu počátkem dubna zamítl, žalobkyně si však proti rozhodnutí podala stížnost.

Odvolací soud ale v úterý rozhodnutí prvoinstančního soudu potvrdil, vyplývá z informací o řízení zveřejněných na webových stránkách. Mluvčí městského soudu Martina Lhotáková rozhodnutí odmítla komentovat, protože zatím nebylo doručeno.

Lobbista podle policie při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce.

Podle serveru Týden.cz policie vyslechla už deset svědků, kteří incident sledovali. Státní zástupkyně Jitka Rybenská také serveru řekla, že bude nutné provést rekonstrukci činu.

Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policie jej dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. Lobbista deníku Blesk již dříve řekl, že po nehodě údajně netušil, že ženě ublížil, proto ji neposkytl první pomoc. Svého činu lituje. Prostřednictvím svého advokáta se také sražené ženě omluvil. Je připraven jí nahradit škodu. "Omluvu nám předal advokát," potvrdil jen syn sražené.  

"Advokát pana Janouška (Vít Široký, pozn. red.) mě urguje, abych vyčíslil odškodné. Až si prostuduju materiály z nemocnice, budu schopen k tomu říct víc. Počítám, že to bude příští týden," dodal k tomu Lžičar.

ogoOndřej Golis, mkMichaela Těšínská
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...