Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Předstíral, že je terorista, který ukořistil miliony dolarů. Češka mu na to naletěla, připravil ji o 300 tisíc

Česko

  13:11
Brno - Téměř o 300 000 korun připravil podle policie ženu z Brněnska podvodník na internetu. Nabízel jí, že jí ze zahraničí pošle peníze od teroristů, které našel, chtěl po ní však zaplatit poplatky. Na policejním webu to ve středu uvedl mluvčí Bohumil Malášek. Policisté apelují na lidi, aby při seznamování prostřednictvím internetu byli velmi obezřetní. Anonymita internetu umožňuje pachatelům jednoduše vyhledat potenciální oběti, ze kterých pak mohou vylákat peníze.
Terorista (ilustrační foto)

Terorista (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Podle policie si sedmačtyřicetiletá žena chtěla na internetu s někým psát a přes inzerát si začala chatovat s mužem, který používal přezdívku ScottMark44. „Po několika dnech jí přítel sdělil, že s ní může komunikovat pouze přes e-mail. V dalších psaních se jí svěřil, že spolu se spolubojovníky po útoku Tálibánu našli krabici se skoro čtyřmi miliony dolarů a jedna třetina sumy je jeho. Peníze jí prý pošle prostřednictvím diplomata OSN, ale o celé akci musí mlčet,“ uvedl mluvčí.

V dalším e-mailu psal dotyčný o potížích se zásilkou a nutnosti zaplatit poplatek 9000 eur (asi 231 000 Kč) a nějaké další menší poplatky. „Ženě tato skutečnost nepřišla podivná. Nezarazila ji ani cílová banka v Turecku. Peníze tedy odeslala,“ uvedl mluvčí.

Po několika dnech ženu už kontaktoval sám „diplomat“. „S radostným oznámením, že peníze už dorazily, ale je třeba zaplatit další poplatek. Tentokrát 3500 eur. To už žena odmítla a případ oznámila na policii,“ uvedl mluvčí. Žena přesto přišla skoro o 300.000 korun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!