Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žena našla u rybníka v Brně kabelku,bylo v ní přepočtu 180 tisíc

Česko

  16:54
BRNO - Dvaatřicetiletá žena v Brně našla u rybníka kabelku, ve které bylo v přepočtu asi 180.000 korun. Nález odevzdala strážníkům, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí městské policie Tereza Kadrnožková. Nálezce může podle zákona žádat až desetinu z nálezu. Přestože jde o vysokou sumu, rekordní zdaleka není, loni našla strážnice v Brně tašku, ve které bylo v přepočtu 11 milionů korun.

Kabelka - ilustrační foto foto: Shutterstock

Zablácené kabelky na břehu rybníka na jihu Brna si žena všimla v neděli navečer při venčení psa. Taška byla plná osobních věcí, žena proto zavolala na tísňovou linku městské policie.

„V kabelce strážníci našli slovenské doklady, platební karty a také několik balení různých léků. Při bližším zkoumání objevil jeden z nich nenápadnou kapsu ukrytou v lemu tašky, do které si majitelka kabelky schovala 7000 euro, v přepočtu tedy téměř 180.000 korun,“ uvedla mluvčí.

Nález hlídka předala státní policii kvůli dohledání majitelky. Nálezce může podle zákona žádat až desetinu z nálezu, což by v tomto případě činilo až 18.000 korun.

Nalezené peníze vracejí lidé napříč věkovými skupinami, od malých dětí přes lidi v produktivním věku až po důchodce, někdy jde i o tisícové částky. Na každé tři nálezy veřejnosti připadá podle mluvčí zhruba jeden, který je zásluhou přímo některé z hlídek brněnských strážníků. Jeden zcela mimořádný případ se stal loni na začátku ledna v Bohunicích, kde strážnice při obchůzce našla pod zaparkovaným autem pánskou tašku. Bylo v ní mimo jiné 1,75 milionu tureckých lir, tedy v přepočtu více než 11 milionů korun. Majitel si tašku vyzvedl ještě téhož dne.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!