11. června 2018 16:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena našla u rybníka v Brně kabelku,bylo v ní přepočtu 180 tisíc

Kabelka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kabelka - ilustrační foto | foto: Shutterstock

BRNO Dvaatřicetiletá žena v Brně našla u rybníka kabelku, ve které bylo v přepočtu asi 180.000 korun. Nález odevzdala strážníkům, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí městské policie Tereza Kadrnožková. Nálezce může podle zákona žádat až desetinu z nálezu. Přestože jde o vysokou sumu, rekordní zdaleka není, loni našla strážnice v Brně tašku, ve které bylo v přepočtu 11 milionů korun.

Zablácené kabelky na břehu rybníka na jihu Brna si žena všimla v neděli navečer při venčení psa. Taška byla plná osobních věcí, žena proto zavolala na tísňovou linku městské policie.

„V kabelce strážníci našli slovenské doklady, platební karty a také několik balení různých léků. Při bližším zkoumání objevil jeden z nich nenápadnou kapsu ukrytou v lemu tašky, do které si majitelka kabelky schovala 7000 euro, v přepočtu tedy téměř 180.000 korun,“ uvedla mluvčí.

Nález hlídka předala státní policii kvůli dohledání majitelky. Nálezce může podle zákona žádat až desetinu z nálezu, což by v tomto případě činilo až 18.000 korun.

Nalezené peníze vracejí lidé napříč věkovými skupinami, od malých dětí přes lidi v produktivním věku až po důchodce, někdy jde i o tisícové částky. Na každé tři nálezy veřejnosti připadá podle mluvčí zhruba jeden, který je zásluhou přímo některé z hlídek brněnských strážníků. Jeden zcela mimořádný případ se stal loni na začátku ledna v Bohunicích, kde strážnice při obchůzce našla pod zaparkovaným autem pánskou tašku. Bylo v ní mimo jiné 1,75 milionu tureckých lir, tedy v přepočtu více než 11 milionů korun. Majitel si tašku vyzvedl ještě téhož dne.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz