17. srpna 2019 17:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena spálila bývalému příteli půl milionu korun, hrozí jí až dva roky vězení

České koruny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České koruny. | foto: Shutterstock

PRAHA Policie obvinila sedmadvacetiletou ženu z toho, že svému příteli spálila půl milionu korun. Její partner dostal peníze jako dar a požádal ženu, aby peníze dobře uschovala. Po rozchodu ale zjistil, že peníze byly spáleny. Policie proto zahájila trestní řízení a pokud se veškeré informace potvrdí, tak ženě hrozí až 2 roky vězení.

Policisté se celým incidentem zabývají. „Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmadvacetileté ženy z Františkových Lázní, kterou obvinili ze spáchání přečinů krádeže a ohrožování oběhu tuzemských peněz,“ potvrdil Týdeníku Policie policejní tiskový mluvčí Jakub Kopřiva.

Obviněná žena žila ve společné domácnosti ve Františkových Lázních se svým pětatřicetiletým přítelem. Ten měl dostat půl milionu korun od svého otce, následně je ale dal své přítelkyni, aby je dobře uschovala. Muž se měl své přítelkyně několikrát zeptat, kam peníze konkrétně schovala, avšak odpovědi se mu nikdy nedostalo.

V polovině letošního roku se pak partneři rozešli a muž chtěl své finanční prostředky zpátky, ovšem těch už se nedočkal. Peníze měla žena údajně sebrat z bytu a následně zapálit. Podle policie se jednalo o obnos ve výši 500 tisíc korun a nyní jí hrozí až dva roky vězení.

Lidovky.cz