10. dubna 2012 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ženu, kterou Janoušek srazil, policie nevyslechla. Není jí dobře

Roman Janoušek se chystá na golf, kterého se zúčastnili návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (léto 2010). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Janoušek se chystá na golf, kterého se zúčastnili návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (léto 2010). | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ženu, kterou srazil opilý pražský kmotr Roman Janoušek, policisté v úterý nevyslechli. Dorazili sice dle plánu do nemocnice, kde se zotavuje, žena se však necítila dobře.

"Klientka na tom nebyla zdravotně dobře," řekl serveru Lidovky.cz její advokát Josef Lžičař.

Výslech za přítomnosti Janouškova obhájce a státní zástupkyně proto policie o několik dní odložila. "Počítám o týden, deset dní. Zřejmě počkají, až bude z nemocnice venku," dodal advokát.

Dosud nebyl vyslechnut ani sám Janoušek. K výslechu na policii v Hradci Králové, která případ vyšetřuje, sice dorazil, odmítl však vypovídat.

PSALI JSME:

"Chtěli jsme nahlédnout do spisu, na což máme právo, ale policie to nedovolila," vysvětlil LN Janouškův advokát Vít Široký. Svému klientovi proto doporučil, aby nevypovídal. Zároveň se Široký obrátil na Státní zastupitelství pro Prahu 4, aby posoudilo, zda odmítnutí policie nahlédnout do spisu bylo důvodné.

Janouška hned po březnové nehodě vyslechla pražská policie. Byl ale pod vlivem alkoholu a jeho tehdejší výpověď by zřejmě neobstála u soudu. Postup policie vyvolal ostrou kritiku. Ředitel pražské policie Martin Vondrášek kvůli tomu zahájil kázeňské řízení se šesti policisty a policejní prezident Petr Lessy vyšetřování případu pražské policii odebral a předal do Hradce Králové.

spaŠárka Pálková, barBarbora Postránecká

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!