Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ženy lídrů před volbami: těhotenství versus kovboj samotář

Česko

  20:41
PRAHA - Zatímco před posledními volbami do sněmovny Jiří Paroubek svoji první ženu Zuzanu na veřejnosti příliš neukazoval, Mirek Topolánek vedl rodinnou kampaň. Letos se role obrátily.

Mirek Topolánek naopak v roce 2006 prezentoval svoji spořádanou rodinu foto: Lidové noviny

Ty billboardy tehdy visely po celé zemi. Předseda ODS Mirek Topolánek a vedle něj jeho žena Pavla. Idylické manželství, které se tak ODS pokusila prodat voličům. Přestože šéf ODS zřejmě už v té době udržoval tajně poměr s Lucií Talmanovou.

To Jiří Paroubek svoji tehdejší manželku Zuzanu příliš neukazoval. Zaprvé se údajně příliš nechtělo jí samotné, zadruhé i lidé z ČSSD tehdy v kuloárech říkali, že se s ní na veřejnosti nechce objevovat ani lídr ČSSD.

Jiří Paroubek má pro nadcházející volby eso v rukávu - těhotnou manželku

Topolánková: Nevyprávěla bych, jak je dokonalý

Když po volbách kvůli fotografii Topolánka s Talmanovou nevěra v bulváru praskla, Pavla Topolánková líčila MF Dnes, co ji nejvíce zklamalo. "Muž celou kampaň postavil na rodině, celou jsem ji absolvovala s ním, aniž bych cokoliv věděla, a on neměl tolik odvahy, aby mi to řekl," líčila tehdy.

Kdyby prý něco tušila, zachovala by se jinak. "V takovém případě bych se stáhla a zcela jistě bych nevyprávěla každému novináři o tom, jak je manžel dokonalý," vyprávěla Topolánková.

To Paroubek se na veřejnosti ke své ženě Zuzaně začal hlásit až tehdy, když na ni kvůli jejímu vzhledu začal občas až brutálně útočit bulvár.

Zuzana Paroubková pak dokonce vystoupila před kamerami po zveřejnění tzv. Kubiceho zprávy, ve které byl Paroubek kromě jiného nařčen ze sexu s nezletilou dívkou.

"Znám Jirku tak dobře jako nikdo druhý. Je to přímý a férový muž. Odvážný a lidský," četla Zuzana Paroubková z papíru v Kramářově vile. Za rok a měsíc Paroubek přiznal, že má milenku, svoji pozdější druhou ženu, a požádal o rozvod.

Letos Topolánek zůstává v kampani sám

Dnes naopak Paroubek se ženou Petrou nevynechává příležitost, jak na svůj vztah a očekávání potomka upozornit. Naproti tomu Topolánek jezdí v kampani Léto s Topolem na jižní Moravě na kole sám a na své rodinné poměry na rozdíl od posledních voleb do sněmovny příliš neupozorňuje.

Více o roli obou žen  v předvolebním boji najdete pátečním vydání deníku

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Mohlo by vás zajímat