31. října 2011 16:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zima je v nedohlednu, do konce listopadu bude kolem deseti stupňů

Designér Sang Kyun Park navrhl deštník Light Drops. Osvětlené deštníky už známe, ale tento je o úroveň výš. Eneregii totiž světlu dodává déšť, čím více prší, tím více uvidíte. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Designér Sang Kyun Park navrhl deštník Light Drops. Osvětlené deštníky už známe, ale tento je o úroveň výš. Eneregii totiž světlu dodává déšť, čím více prší, tím více uvidíte. |

PRAHA Zima je zatím v nedohlednu, celý listopad proprší a budou teploty mezi pěti až deseti stupni Celsia. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Uplakané počasí doplní mlhy a mrholení, sníh se má objevit jen koncem měsíce na horách.

"Období jako celek očekáváme teplotně nadprůměrné a srážkově podprůměrné," řekl ČTK meteorolog Stanislav Racko. V následujících dnech bude převládat zatažená obloha s mlhami a mrholením.

Místy se sice může objevit polojasné nebe, v příštím týdnu ale bude opět přibývat oblačnosti. Pošmourný podzim doplní teploty mezi osmi až 14 stupni, při snížené oblačnosti se může rtuť vyšplhat až na 16 stupňů. V noci se pak ochladí jen mírně na osm až dva stupně.

Lepší předpověď není ani na druhou listopadovou dekádu. Namísto svatého Martina na bílém koni a s ním spojenou sněhovou nadílku očekávají meteorologové spíš zataženou oblohu, mrholení a postupně na většině území déšť. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi pěti až 11 stupni, v noci bude pět až minus jeden.

"Velká oblačnost, místy mlhy, déšť, mrholení," hlásí ČHMÚ i na posledních deset listopadových dní. Na horách by se mohlo přechodně vyskytnout sněžení, jinak bude deštivé a relativně teplé počasí pokračovat. I na konci předposledního měsíce roku budou přes den panovat teploty až k devíti stupňům, v noci přituhne na čtyři až minus dva stupně.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.