Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zimola byl sociální demokracii delší dobu nevěrný, říká Hamáček. ‚Je to jeho volba‘

Česko

  15:52
Praha - Přechod bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly do funkce předsedy hnutí Změna 2020 podle předsedy sociální demokracie Jana Hamáčka potvrdil spekulace, že Zimola byl ČSSD delší dobu nevěrný. Hamáček ČTK napsal, že je to Zimolova volba. Plnou podporu lídrů strany má hejtmanka Ivana Stráská a její tým, uvedl Hamáček.

Jiří Zimola a Jan Hamáček na konferenci Zachraňme ČSSD. foto: MAFRA

Dlouhodobý kritik vedení ČSSD Zimola, který byl Hamáčkovým statutárním zástupcem v čele strany od února do listopadu 2018, oznámil odchod z ČSSD po 20 letech. Stal se předsedou hnutí Změna 2020, které bude na jihu Čech kandidovat na podzim v krajských volbách a konkurovat kandidátce sociální demokracie.

Neřeším osobní sympatie či antipatie, jen přípravu ČSSD na volby, uvedl nový volební manažer Hašek

Hamáček ČTK napsal, že se tím potvrdily spekulace, že Zimola byl straně delší dobu „nevěrný“. „Formálně byl předsedou jihočeské ČSSD, ale fakticky za jejími zády chystal jiný politický projekt. Je to jeho volba. Jihočeská ČSSD je pod vedením hejtmanky Ivany Stráské úspěšná v krajské koalici, výborně zvládla i koronavirovou pandemii,“ uvedl Hamáček.

Tým pod Stráskou podle Hamáčka nepletichaří a každodenně pracuje pro jihočeské občany. „Ivana Stráská a její tým mají plnou podporu moji i vedení ČSSD,“ dodal Hamáček.

Místopředseda strany Michal Šmarda ČTK napsal, že se Zimolův odchod dal očekávat. „S ČSSD se rozešel již před časem. Toto je jen formální potvrzení jeho rozhodnutí,“ uvedl Šmarda.

Autor:

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...