27. března 2018 12:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

O Velikonocích se teplota zvedne až na 17 stupňů, ale bude pošmourno a pršet

Sněženky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněženky | foto: Lidovky.cz

PRAHA Po slunné neděli, která naladila na příchod jara, se na Velikonoce počasí zkazí. Obloha zůstane po většinu týdne zatažená a místy se mohou objevit sněhové vločky v nížinách. Nejnižší teploty klesnou k nule a nejvyšší denní teploty dosáhnou až 12 °C. O Velikonocích se teplota zvedne až na 17 stupňů Celsia.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu  bude v nevýrazném tlakovém poli přes střední Evropu od severozápadu zvolna postupovat okluzní fronta. V noci na středu začne přes naše území dále k východu postupovat okludující frontální systém a za ním k nám pronikne chladnější vzduch od severozápadu.

V úterý bude přes den oblačno, na většině území České republiky se místy objeví přeháňky, později odpoledne jen ojediněle. Večer bude postupně od západu zataženo. V polohách nad 700 m očekávejme smíšené nebo sněhové srážky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 5 až 9 °C. Foukat bude mírný severozápadní až západní vítr rychlostí 2 až 6 m/s, který se v Čechách večer změní na jižní.

Ve středu bude převážně zataženo,na východě zpočátku oblačno, od západu s deštěm a přeháňkami. Večer očekávejme déšť, na západě sněžení.  Nejnižší noční teploty klesnou k +3 až -1 °C, ojediněle se objeví náledí. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 7 až 11 °C. Povane mírný jihozápadní až západní vítr rychlostí 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Ve čtvrtek bude většinou oblačno, ojediněle se objeví přeháňky.  Zpočátku bude na východě převládat zataženo s deštěm a nad 600 metrů sněžení. Nejnižší noční teploty sestoupí na 5 až 1 °C, na západě až k -1 °C. Nejvyšší denní teploty se budou držet mezi 4 až 9 °C. Mírný západní vítr, který bude vát rychlostí 4 až 9 m/s, během dne zeslábne.

V pátek bude oblačno až zataženo,místy přechodně i polojasno. V polohách nad 800 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +2 až -2 °C, ojediněle se vyskytne náledí. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 8 až 10 °C. Bude foukat mírný jihovýchodní až východní vítr rychlostí 2 až 6 m/s.

V sobotu bude zataženo, místy se objeví déšť nebo přeháňky. K večeru bude déšť na celém území České republiky. V polohách nad 800 m se mohou vyskytnout sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty mohou klesnout až k -2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C. Přes den bude vát jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Výhled na počasí od neděle do úterý slibují zataženo až oblačno. Zpočátku na většině území, postupně místy se objeví déšť nebo přeháňky, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou až k -1 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou až 17 °C.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
BRUSIČ – ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 24 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz