Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 14 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Hrozí zavírání dalších regionů, možná i celého Česka. Školy v těchto okresech neotevřou ani v březnu, uvedl Blatný

Během dvou nebo tří týdnů může být situace v celé zemi stejně vážná jako v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov, které vláda uzavřela kvůli rychlejšímu šíření nákazy novým typem koronaviru. V uzavřených okresech pak nebude od pondělí možné otevřít obchody nebo vrátit od 1. března další skupiny žáků do škol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Linhart 17.2.2021 16:11

medializovat ano ale museli by přijít citelné peněžní sankce

P. Novák 17.2.2021 16:18

Některé lidi ani peněžní sankce neodradí. V případě 14 denního lockdownu je důležité, aby jej dodržovali všichni najednou. každá díra v systému se projeví.

M. Linhart 17.2.2021 16:10

musí až do rána po deváte večer nemůžou jít domů. to by je pochytali

J. Smolik 17.2.2021 15:44

Na Čechy jejíž IQ je hluboko pod evropským průměrem platí jediné nařízení a sankce finanční a čitelná , za nedodržování nařízení vlády pokuta 1milion Kč

V. Bošková 17.2.2021 15:44

Vláda u nás prostě nadbíhá některým podnikatelům, v západ. zemích mají nástroje: pokud např. majitel obchodu nesplní povinnost omezit počet zákazníků, pak může dostat význam. pokutu nebo mu je podnik zavřen. Stejně tak majitelé domů nesmějí podporovat v takové míře jako u nás podnájmy, zejména ne krátkodobé, nepřehledné, a taky mohou být postiženi za tolerování hospodských dýchánků v bytech. Ministr, pokud apeluje na osobní odpovědnost každého jedince, musí mít nástroje proti těm, kteří nejsou odpovědní.

J. Smolik 17.2.2021 15:41

Otevírat skoly a obchody muže jen komunista mlátička s Fialou a Pekarovou

J. Kejkrt 17.2.2021 15:13

Tak s těmi hejtmany zase pěkně vyiebali...

Hlavně že jim za slib harantů ve školách požádali jednomyslně o nový nouzový stav :-/

No, ono to samozřejmě povede k tomu, že příště ... :-P

J. Smolik 17.2.2021 15:42

Jak můžete pustit a otevřít skoly za této situace ?!??

V Německu jsou zavřené i Mateřské školky .

Se nedivím jak na tom jsme když máme takové IQ jako jste vy sám

P. Skřivan 17.2.2021 14:40

Dovolil bych si s jedním nesouhlasit: není to jen nekázeň. Vinu za situaci má vláda, která dlouhodobě nezajistila dodržování pravidel boje proti epidemii. Testování: testů je málo, přestože ví, že jich má být podstatně víc. FFP2: teď přišli na to, že je to fajn, ale aby jich zajistili dost, to ne. Hygiena: netrasovala a ani netrasuje, karanténu vyhlašovala pozdě a nejspíš stále ještě vyhlašuje. Tak čemu se divíte ?

P. Novák 17.2.2021 15:10

Dovolil bych si s Vámi mírně nesouhlasit.

Trasování se současnými pravidly nemůže fungovat, protože než se někdo vytrasuje a vyšetří, tak je COVID už někde dál. Současné trasování spíše funguje jako zpětná evidence nákazy než jako prevence. Karantény by musely být mnohem rychlejší a širší, ne až od 15min kontaktu- stačí podat ruku.

Testování tak jak se provádí sice snižuje šíření, ale v rozsahu v jakém se provádí to je jako kdybyste bránil povodni náhodně vysypanými kopečky hlíny v poli.

M. Linhart 17.2.2021 16:13

nemáte pravdu testovacích míst je dost, ale se lidi nechtějí testovat, protože by museli do karantény

K. Vit 17.2.2021 18:19

Ok, souhlas. Hlavní problém je lidská nekázeň, podcenění nebezpečí, arogance v prosazování svých zájmů, bezohlednost. To vše dohromady s naší Švejkovskou povahou a potom j tady tento výsledek.

P. Novák 17.2.2021 14:38

Teď se ukáže zda politici pracují pro šíbry, kteří hodlají zbohatnout na bankrotech druhých. Zatím to vypadá, že do této skupiny patří celá politická scéna. Snahy opozice s antilockdownovými programy i snahy vlády s programem udržení trvalého lockdownu na hraně zkázy zatím míří stejným směrem.

Jsem zvědavý, kdy se vynoří nějaká strana, která přijde s programem, který bude mít za cíl zbavit ČR Covidu a udržet ČR bez plošné nákazy. Čekám a nevidím ji.

P. Skřivan 17.2.2021 14:48

Pane Nováku: tak je náš politický systém nastaven. Nebo z čeho jste jako myslel, že se financují politické strany, zejména jejich ohromné náklady na kampaň ?

Snahy opozice jsou o něčem jiném, než se domníváte. Lockdown je nejdražší a nejméně efektivní metoda boje s infekcí. Vláda od začátku používá pouze tuto metodu. Jinde se kromě toho používá masivní testování, snížená cena a masivní distribuce ochranných prostředků (např. respirátory FFP2 za nákladovou cenu), trasování, které hygienická služba reálně neprovozuje a karanténa. Ovšem karanténa ne v podobě jako u nás, kdy hygiena ji nestíhá nařídit ani do dvou dnů u případu, kdy je jasné, že dotyčný mohl být infikován. Ale karanténa preventivní, kde je cílem eliminovat všechny potenciálně nakažené, tzn. i kontakty kontaktů.

Takže čemu se divíme ? Díra v rozpočtu jako prase a infekce se šíří jako požár. To je Babišova vizitka.

P. Novák 17.2.2021 15:28

Nepochopil jste. Psal jsem o úplném lockdownu se zákazem vycházení a minimem výjimek. Izolací nakažených by COVID zmizel a mohla by se hasit jen lokální uzamčená ohniska a pak by se dalo opět i trasovat.

Poloopatření evidentně nefungují.

Ano, souhlasím s Vámi, že by se daly současná opatření zefektivnit. Musela by se ale nastavit atmosféra jako byla na jaře, kde všichni táhli jedním směrem. Trasování nemůže při 12000 nákazách denně fungovat-ani nevíte s kým jste se potkal a trasovací appky mají jen někteří. U nás ve firmě bychom měli mít appku nainstalovánu všichni a přesto jsem se nikdy nedozvěděl o kontaktu s nakaženým, i když jsem se zpětně dozvěděl jinou cestou, že nakažený byl a měl jsem s ním jednání. Takže základním krokem je, aby měli trasovací SW na telefonu všichni a aby údaje o nakažení měla povinnost vkládat do aplikace hygiena . A stát by měl v případě COVIDu upustit od ochrany osobních údajů a místo toho osobní údaje šířit.

K. Vit 17.2.2021 14:19

Z velké části příspěvků viz níže vyplývá jediné. Je to marný, je to marný, je to marný. Některé lidi prostě nepřesvědčí nic, až snad osobní zkušenost. Takže vážení, uvidíme za pár dní jak se to vyvine v Polsku, po tom festivalu v Zakopaném. Jinak to můžeme zkusit i u nás v Harrachově. Ten zavřený není. Takže kdo má chuť tak hurá do Harrachova s pozvete celou rodinu, ať to máte z jedný vody načisto.

J. Kejkrt 17.2.2021 15:05

Tak promořování populace je taky cesta. Počitám, že zabere dřív, než to zpackaný neočkování. :-/

P. Novák 17.2.2021 15:30

Bude promořeno, ale umírat se bude dál a mnohem víc.

M. Linhart 17.2.2021 16:16

očkování se dostalo do stavu, kdy výrobci chtějí na zdraví vydělat co nejvíce, není to překvapivé, možná by měli státy své státní výrobce léčiv

L. Beneš 17.2.2021 13:54

Uzavření celého Česka. To je ono! A všechno, všechny obchody provozovny zavřít! Dlouhé vlasy, byť řídnoucí, mi sluší, jak tvrdí manželka, ošlapané kramfleky u mých bot, které nemohu dát opravit, stojí za mojí zajímavou chůzí. Všechno si můžu koupit přes internet. Ona to všechno nějaká firma ráda dodá a jiná firma to ráda doručí. Třeba i rohlíky nebo kyselé okurky. Dáme jídlo! Objednal jsem vnučce malou kabelku za 290 Kč, s dopravou mi přišla na 430 Korun. Medikament za 790 Kč, doprava jen 125 Kč, takže 915 Kč. Odešel mi vypínač na digestoři. Našel jsem vhodný na webu a objednal hned dva po Kč 44 aby byly stejné, celkem oba Kč 88. S dopravou od PPL mi přišly na 208 Kč. Je to radost takhle kupovat. Aspoň nemám zbytečné úspory, peníze přece nemají ležet a hnít ve špárkase, ale točit se. Pan doppel-ministr to opakuje stále, že všechno si lze přes internet opatřit. Snad mi Mme Schillerová opět pošle nějaké přilepšení k důchodu. Rotačka už beztak běží 24hodin 7 dní v týdnu. Nebo že by mi při

J. Kouřil 17.2.2021 13:52

Speciální nástřik v prostějovských školách sníží riziko covidu

Prostějovská radnice zajistila pro všechny své mateřské a základní školy ochranný nástřik proti koronaviru, který má po návratu dětí do škol snížit riziko přenosu nákazy koronavirem. Pracovníci specializované firmy začali nanočástice oxidu titaničitého aplikovat v prvních školských zařízeních. Město za ochranný nástřik v interiérech škol zaplatí 1,7 milionu korun.

Oxid titaničitý je m.j. lepší běloba do malířských barev - "titanová běloba". Používá se běžně určitě 50 let. A ejhle, je to prostředek, který umožní vydělat za málo muziky hodně peněz, pokud se spojí šikovný podnikatel s vhodnými lidmi ve státní správě. [>-] COVID JE PŘEDEVŠÍM BYZBYS!!

P. Aron 17.2.2021 13:19

https://dfens-cz.com/hysterie-idnes-cz-uz-nejsou-vubec-zadna-covid-luzka-na-jip/

A. Forman 17.2.2021 13:26

Skvělý článek, a ničivá rána pro kovidposeroutky.....

L. Písařík 17.2.2021 14:34

Blahoslavený a chudý duchem. Forman.

J. Vintr 17.2.2021 16:09

Blahoslavení hlupáci, kteří nikdy nic nepochopí. Stačí, že jim nekdo zavelí, roušku nasadit! a jsou v pohodě....

J. Kouřil 17.2.2021 13:18

Je vidět, že jak vláda tak média nás mají všechny za blbce, kteří si nechají všechno líbit. Je smutné, že velká část národa konzumuje mediální propagandu bez zažívacích potíží a je ochotna jí ještě tleskat a nadšeně podporovat to, že jsou okrádáni a neoprávněně omezováni. Ti opravdu nebudou mít problém s tím, až z republiky bude jeden velký gulag. [>-]

P. Novák 17.2.2021 13:31

Mělo by se to tu zavřít krátce, ale důsledně. Jinak budeme pořád na hraně průšvihu.

J. Vintr 17.2.2021 16:51

Úplně nejúčinnější řešení by bylo udělat to, co soudruzi debilové dělali v případě výskytu nemoci šílených krav nebo ptačí chřipky. Eliminovat ohnisko nákazy s okolím. Stačilo by pár takových razantních zákroků a virus by byl zlikvidován. Protože by se neměl kdo nakazit.

K. Vit 17.2.2021 14:21

Hlavně, že opozice z vás udělá inteligenty. U nich samých to sice nevyšlo, ale třeba se jim povede tu inteligenci přetransformovat na ty co jim věří.

P. Aron 17.2.2021 13:18

Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ — Albert Einstein


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...