Úterý 19. ledna 2021svátek má Doubravka 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Život se vrací do Modřan. Evakuovaní lidé mohou do svých domovů

Vody na Obchodním náměstí v Modřanech přes noc přibylo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vody na Obchodním náměstí v Modřanech přes noc přibylo. | foto: Radek Kedroň, Lidovky.cz

PRAHA Vodní laguna už je pryč. Na Obchodním náměstí je pouze bahno. Nebezpečí nehrozí, a tak se lidé mohou vracet do svých domovů. Rozhodl o tom krizový štáb městské části Praha 12.

Ráno ještě lidé z Modřan nevěděli, jak na tom jsou jejich domovy. Krizový štáb, který zasedl dopoledne, rozhodl, že situace už je bezpečná a povolil obyvatelům návrat.

"Lidé tam mohou, ale pouze majitelé objektů a jen pěšky. Bylo by dobré, aby majitelé opravdu přišli, prohlédli si objekty a kontaktovali nás na krizové lince a na této lince jim bude přidělen technik a statik, který objekt prohlédne, zapíše veškeré potřeby," řekla tisková mluvčí městské části Prahy 12 Eva Burianová.

ČTĚTE TAKÉ:

Ne všechny domy jsou však v této chvíli vhodné k normálnímu bydlení. "Záleží na tom, jak objekt vypadá. Evakuovaní lidé z části postižené oblasti, kam voda nedošla, jsou už zpátky. Jedná se o novostavby na Obchodním náměstí. Zatím je vypnutá elektřina, neteče tam voda. Je potřeba, aby to majitelé prohlédli. Důležité je, aby tam nejezdili auty," dodala Burianová.

Všechny prostředky, které lidé budou k úklidu potřebovat, například vysoušeče, bude městská část Prahy 12, poskytovat zdarma.

Doprava

Od 11.00 hodin je obnoven tramvajový provoz v úseku Nádraží Braník – Sídliště Modřany (Levského). Linka číslo 3 je v provozu po své pravidelné trase, linka číslo 17 je prozatím i nadále zrušena.

Na Obchodním náměstí bylo evakuováno v noci na pondělí zhruba 500 občanů. Voda se na náměstí dostala z kanálu.

Podrobnou on-line reportáž z povodní čtěte zde:

,

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...